Zmniejszenie wagi ciała po porodzie u 18-latki

Witam. Mam bardzo duży problem ponieważ mam 18 lat i ważę 82 kg przy wzroście 172cm. I jestem 3 miesiące po porodzie. Chciałabym coś z tym zrobić żeby ta waga troszkę zmalała ale kompletnie sama nie wiem jak może ktoś mi pomorze ?

Witam,
mam dla Pani dobrą wiadomość, większość kobiet karmiąc piersią traci nadmiar kilogramów nabytych w czasie ciąży. Jeśli tylko rozsądnie będzie się Pani odżywiała, unikając słodyczy, przetworzonego i oczyszczonego jedzenia, sięgała po warzywa, owoce pełnoziarniste produkty, bez większego problemu obniży Pani swoją masę ciała. Zdecydowanie jeśli karmi Pani piersią [tak zakładam] nie jest to czas na wprowadzanie diet odchudzających.
Warto przyjrzeć się swojemu jadłospisowi i sprawdzić jak odbiega od zasad zdrowego odżywiania:
1. Jedz 5 posiłków dziennie: 3 główne i 2 przekąski.
2. Jedz jak najwięcej warzyw oraz owoce.
3. Wybieraj pełnoziarniste produkty zbożowe.
4. Wybieraj chude gatunki mięs i wędlin.
5. Pij min. 2l wody.
6. Unikaj słodyczy i słonych przekąsek.
7. Unikaj przetworzonego, oczyszczonego jedzenia.

Dodatkowo Ruszaj się!

pozdrawiam

Witam, podstawą każdej diety jest regularność spożywania posiłków. Zatem można wyznaczyć konkretne godziny posiłków-odstęp 3 godzinny pomiędzy każdym z nich. Posiłków powinno być od 4 do 5 dziennie czyli jemy często a mało. Bardzo ważne jest picie 1,5-2 litry wody mineralnej niegazowanej w ciągu dnia. Powinno się spożywać produkty chude to dotyczy mięsa jak i nabiału oraz zwiększyć ilość warzyw i owoców w ciągu dnia. Warto byłoby całkowicie wyeliminować z diety słodycze oraz wszystkie napoje słodzone. Bardzo istotny jest również ruch fizyczny. Pozdrawiam

Przybór wagi w ciąży jest rzeczą naturalną i należy liczyć się że minie jakiś czas aż ciało wróci do normy.
Rozsądnie będzie wprowadzić zestaw ćwiczeń dla kobiet po ciąży. W celu ustalenie zasad żywienia po porodzie i w okresie karmienia radzę skonsultować się z dietetykiem.
Zbyt ekstremalne ograniczenia mogą doprowadzić do zmniejszenia się lub zaniku pokarmu w piersiach.

Witam, z uwagi na krótki czas po porodzie oraz duże prawdopodobieństwo niedoborów żelaza po ciąży odradzam rygorystyczne odchudzanie, warto byłoby przeprowadzić analizę sposobu żywienia, by skorygować ewentualne błędy. Jeśli karmi Pani piersią dieta powinna zawierać między innymi więcej wapnia i żelaza, a przy klasycznych dietach odchudzających zazwyczaj te składniki są niedoborowe.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl