Zmuszenie się do codziennego działania

Szanowni Państwo, Jak zmusić się do codziennego działania? postawiłem sobie realne cele, mam 25 lat,ale odwlekam, miałem coaching itp., pomogły,ale ktoś kiedyś powiedział ,,najtrudniej jest zmienić samego siebie'' chcę osiągnąć swoje cele bo dzięki temu będę człowiekiem sukcesu.

Odpowiada Specjalista z Kliniki Psychologiczno-psychiatrycznej PsychoMedic.pl

Witam Pana,

to bardzo dobra i motywująca do działania postawa-wyznaczanie sobie celów, jednak gdy coś szwankuje, jeśli chodzi o realizację, to warto się temu zjawisku przyjrzeć. Przyczyn może być wiele, np. cele mogą być zbyt ambitne, ponad siły realizującego je, mogą być mało konkretne, zbyt dalekosiężne, a może są to czyjeś cele a nie nasze własne...itd. Pisze Pan, że wspomniane cele są realne, a jednak odwleka Pan ich realizację. Nie wiem jakiego rodzaju są to cele, dlatego pozostawiam to Pana osobistej refleksji. Może po prostu kryje się za nimi jakiś silny lęk i bezpieczniej ich nie realizować mimo wszystko?
Pozdrawiam.
Powodzenia

PsychoMedic.pl

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza