Jak zmusić się do działania i wprowadzić nawyk samodyscypliny?

Jak zmusić się do działania i wprowadzić nawyk samodyscypliny? czy system kar i nagród się sprawdzi? jak mam jakieś zobowiązanie wobec kolegi to zrobię to od razu albo np. jak za coś zapłacę tu nie zawsze, mam 25 lat i od 3 lat chce wprowadzić nawyk działania codziennego,a nie mam do końca silnej woli jak ją wytrenować i działać codziennie, chce się zmusić do działania, a marnuje swoje życie przez lenistwo i odwlekanie,byłem na szkoleniu pomogło,ale to kwestia silnej woli, wymówek:(.

Dzień dobry!

Każdy człowiek i każda historia jest inna - stąd dla każdego trafione okazują się inne sposoby motywacji. Często problem z samokontrolą wiąże się także z cechami osobowości, historią życia, dotychczasowymi doświadczeniami, kwestiami często nieuświadamianymi. Dlatego warto rozważyć podjęcie indywidualnej psychoterapii.

Pozdrawiam!

Takie przeświadczenia mogą prognozować lub być związane z depresyjnością. Zachęcam do pełnej konsultacji psychologicznej.

Witam,
sposobów na motywowanie jest wiele, cała zabawa polega jednak na znalezieniu odpowiedniej dla siebie metody a najlepiej kilku/kilkunastu.
Po jednym szkoleniu ciężko jest osiągnąć spektakularne efekty.
Samodyscyplina i motywacja to proces nad którym trzeba ciągle pracować,wzmacniać, stymulować.
Nawet największe autorytety w tej dziedzinie muszą ciągle dbać o utrzymanie samodyscypliny. To nie jest tak, że im zawsze się chce, że zawsze są pełni zapału do wykonywania zaplanowanych zadań. Bo tak nie jest.
Jest mnóstwo literatury i szkoleń na ten temat ( nawet online) do których serdecznie zachęcam.
Niestety na portalu nie można udzielić Panu wyczerpującej odpowiedzi. Temat jest zbyt obszerny.
Jeśli literatura i szkolenia nie pomogą, zachęcam do konsultacji z psychologiem lub coachem.
Wypracowane umiejętności będą Panu służyły na długie lata i znacznie wpłyną na jakość Pana życia.

trzymam kciuki za determinacje w dążeniu do celu
pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl