Znamiona naskórkowe łagodne a metoda dermatoskopowa

Witam jestem po wizycie u Dermatologa . Poddałam się badaniu pieprzyków metodą wideodermatoskopową P.Dermatolog obejrzała i powiedziała że są to znamiona naskórkowe łagodne(są one odstające i szpecą ) P. Doktor powiedziała że mogą się po jakimś czasie zezłośliwić przez ciągłe drażnienie ,zakwalifikowała je do usunięcia laserem mam również skonsultować to z chirurgiem-onkologiem . Mam pytanie czy ta metoda jest dobra? i czy znamiona naskórkowe mogą się powiększać i uwypuklać?

Klasyczne znamiona naskórkowe raczej nie mają tendencji do złośliwienia. Z wiekiem zmiany mogą jednak się powiększać i narastać. Istotnie jedną z metod usuwania tego typu zmian jest zabieg laseroterapii. Warto też pamiętać, że tego typu zmiany mimo zabiegów mogą nawracać.

Jestem chirurgiem onkologiem z bogatym doświadczeniem w badaniu dermatoskopowym zmian skórnych i... doskonale wiem , że ocena tych zmian jest bbb.zależna od doświadczenia badającego!!! Na odległość W-wa-Oświęcim nie jestem jednak w stanie ocenić zmian i podjąć decyzję , czy należy je profilaktycznie usunąć chirurgicznie , czy też nadal obserwować!!! Proszę być nadal pod stałą opieką lekarza prowadzącego!!! zż