Znudzenie i smutek u 15-latki

WItam. mma na imie Adam lat 21 mam dziewczyne lat 15. moze to troche dziwnie wyglada.. ale aprawde seie kochamy juz 1.6 roku. i mamy pewnien problem. moja dziewczyta z tego co rozmawiamy pisze mi ze poprostu zgasło co do mnia miała tak jak bardzo mnie kochala i ze bardzo szybko to poprostu wygaslo i nie wie dlaczego i np jak idze do szkoly to jest przybita wszkole juz lepiej po szkole to tak samo przybita znudzona taka przygnebiona i nie wie dlaczego tak sie dzieje z nia :( prosze o odpowiedz

Dzień dobry!

Każdy człowiek ma w swoim życiu lepsze i gorsze okresy. Nie ma nic niepokojącego w tym, że czasami bywamy smutni, przybici, mamy gorszy dzień, smucimy się przykrym wydarzeniem w swoim życiu. Nie każdy okres przygnębienia, wątpliwości jest depresją (najczęściej NIE jest), choć takiej możliwości również nie można wykluczyć.

Podobnie, każdy człowiek czasami doświadcza kryzysu w związku, osłabienia uczuć, rozważa decyzję o rozstaniu, kończy związek lub zostaje porzucony przez partnera. Jest możliwe, że dziewczyna rzeczywiście rozważa rozstanie i zdecyduje o zakończeniu związku.

U Pana partnerki dodatkowym czynnikiem zmian emocjonalnych jest okres dojrzewania.

Zachęcam do rozmów z partnerką. Być może wyjawi ona, co jeszcze może być przyczyną jej pogorszonego nastroju - np. relacja z rodzicami, atmosfera w domu, sytuacja w szkole, stan zdrowia itp. Warto także zachęcać dziewczynę do rozmów z innymi osobami, którym ufa i od których może czerpać wsparcie. Może być to także psycholog, np. pracujący w jej szkole.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza