Żywność przetworzona w diecie a wpływ na zdrowie

witam w moim codziennym jadłospisie jest duzo żywności przetworzonej. Jak jej nadmiar moze wplynąć na moje zdrowie?

Witam Panią,

Proszę zmienić nawyki żywieniowe. Żywność przetworzona przyczynia się do wielu chorób miedzy innymi do otyłości, nadwagi, problemów z cholesterolem, cukrem, może powodować problemy żołądkowe a w najgorszym przypadku jest rakotwórcza.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Stosowanie żywności wysoko przetworzonej może prowadzić do nadwagi, nadciśnienia, cukrzycy i wielu innych chorób. Częste spożywanie żywności przetworzonej może również prowadzić do niedoborów. Jeżeli nie potrafi Pani sama poradzić sobie z ułożeniem zdrowego jadłospisu dopasowanego do stylu życia doradzam wizytę u dietetyka. Specjalista w oparciu o Pani tryb życia, stan zdrowia i preferencje ułoży indywidualny jadłospis. Wiele poradni i gabinetów oferuje również zakupy z dietetykiem - dzięki temu nauczy się Pani jak czytać etykiety oraz, które produkty wybierać.