Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dermatologia onkologiczna: Pytania do specjalistów

Guzek między łukiem brwiowym a zewnętrznym kątem oka

Między łukiem brwiowym i zewn. kątem oka prawego odkąd pamiętam mam mały guzek.Dwa i pół roku temu robiłam usg tego miejsca. W wyniku zostało napisane: "w okolicy kąta oka w tkance podskórnej widoczna dobrze ograniczona hypoechogeniczna lita zmiana ogniskowa śr.... Między łukiem brwiowym i zewn. kątem oka prawego odkąd pamiętam mam mały guzek.Dwa i pół roku temu robiłam usg tego miejsca. W wyniku zostało napisane: "w okolicy kąta oka w tkance podskórnej widoczna dobrze ograniczona hypoechogeniczna lita zmiana ogniskowa śr. ok 1,7 cm mająca kontakt z okostną. W świetle zmiany widoczny przepływ naczyniowy- wskazana weryfikacja hist-pat."Część lekarzy odradzała usunięcie, inni twierdzili, że to zabieg kosmetyczny. Czy da się z tym coś zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Czy można usunąć naczyniaka z czoła?

Mam naczyniaka a czole są momety ze robi sie twardy i boli czy jest na to sposób aby usunąć to .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski

Czy taka ilość badań naraża na wystąpienie choroby onkologicznej?

Dzień dobry. Czy 4 badania tk głowy 1 szyi oraz kilka badań rtg istotnie naraża na wystąpienie choroby onkologicznej? Pozdrawiam kobieta 20lat

Czerniak złośliwy w węzłach chłonnych i ciągły ból gardła

Tydzień temu u mojego taty wykryto w węzłach chłonnych pachowych lewych komórki czerniaka złośliwego . Aktualnie czeka na scyntygrafię. Znamion pierwotnych jeszcze nie znaleziono. Zaniepokoiło mnie jednak że tata narzeka na ciągły ból gardła (ponad 3-4 tygodnie). Wydaje mi się... Tydzień temu u mojego taty wykryto w węzłach chłonnych pachowych lewych komórki czerniaka złośliwego . Aktualnie czeka na scyntygrafię. Znamion pierwotnych jeszcze nie znaleziono. Zaniepokoiło mnie jednak że tata narzeka na ciągły ból gardła (ponad 3-4 tygodnie). Wydaje mi się że to niepokojący objaw którym lekarze się nie zainteresowali. Czy to zupełnie normalny objaw w jego stanie czy może wypada to jakoś zweryfikować? Jak tak to przez jakie badania?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Cystis epidermalis minuta et cicatrisatio i powtórne usunięcie znamienia

06. 2013 r powtórnie usuwałam znamię na ramieniu.Wczesniej był to ropień na bazie kaszaka.Cytol.:cystis epidermalis minuta et cicatrisatio. Okolica blizny bywa zaczerwieniona i pobolewa. Konsultowałam u 2 chirurgów onk.-Ok. Równolegle - torbiel wielokomorowa jajnika. Po usunięciu 07.13: hist.... 06. 2013 r powtórnie usuwałam znamię na ramieniu.Wczesniej był to ropień na bazie kaszaka.Cytol.:cystis epidermalis minuta et cicatrisatio. Okolica blizny bywa zaczerwieniona i pobolewa. Konsultowałam u 2 chirurgów onk.-Ok. Równolegle - torbiel wielokomorowa jajnika. Po usunięciu 07.13: hist. cystadenofibroma serosum multioculare ovari dex. Bolą mnie kości od zimy. Crp wzosło od 0.35 w 08. 2013 do 1,33, OB od 8 do 14 . wapń2,49(nor.do 2,5)fosf,.zas.66. czy to mogą być przerz. do kości?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Czy czarna kreska na paznokciu to na pewno czerniak?

Czy czarna kreska na paznokciu to napewno czerniak?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Jakie są rokowania w przypadku takiego opisu wyciętego znamienia?

Witam, miesiąc temu wycięto mi znamię barwnikowe. Właśnie dostałam wyniki badań. Rozpoznanie: Melomanoma in situ. pTis SOX10 , Melan-A Ki67 /do 5% Jakie są moje rokowania?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Wypukłe pieprzyki na plecach i szyi

mam problem z pieprzykami na plecach blisko szyj , so one odstajonce . podrażniajo mie przy myciu i nie tylko. proszę o pomoc.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Ewa Rybicka
Lek. Ewa Rybicka
Dr hab. n. med. Michał Sobjanek
Dr hab. n. med. Michał Sobjanek

Usunięcie kaszaka na głowie

Latem u mojej mamy stwierdzono kaszaka na glowie. Zostal usuniety a badania wykazaly zmiany rakowe. Zabieg zostal jeszcze dwukrotnie powtorzony. Czy jest to normaly przebieg kuracji. Czy mozna to jakos skuteczniej usunoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Czy znamiona barwnikowe zawsze należy wycinać?

Witam, moją przypadłością jest znamie, które najprawdopodobniej powstało w czasie wakacji,byłem już z tym u 3 dermatologów i niby jest wszystkjo wporządku i mam przyjsc na kontrole za 9 miesiecy, jednak niestety przerz caly czas siedzi mi to w glowie,... Witam, moją przypadłością jest znamie, które najprawdopodobniej powstało w czasie wakacji,byłem już z tym u 3 dermatologów i niby jest wszystkjo wporządku i mam przyjsc na kontrole za 9 miesiecy, jednak niestety przerz caly czas siedzi mi to w glowie, poniewaz jestem nerwowym czlowiekiem jesli chodzi oi zdrowie,moje pytanie brzmi czy wyciąć to znamie, czy lepiej zostawić w spokoju?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Dariusz Czubiński
Lek. Dariusz Czubiński
Patronaty