Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ostra niewydolność wątroby: Pytania do specjalistów

Co powoduje nawracanie krwawienia z nosa i ataki ciśnienia w głowie?

Dzień dobry. Opiszę cała moja historię. Więc tak przeszłam urosepse po niewydolności nerek wywołanej ropniem nerki. W konsekwencji urosepse miałam dwa wstrząsy septyczne niewydolność wielonarządową ostra płuc i lekka wątroby zapaleniem otrzewnej. Udar bakteryjny w lewym płacie czolowym.... Dzień dobry. Opiszę cała moja historię. Więc tak przeszłam urosepse po niewydolności nerek wywołanej ropniem nerki. W konsekwencji urosepse miałam dwa wstrząsy septyczne niewydolność wielonarządową ostra płuc i lekka wątroby zapaleniem otrzewnej. Udar bakteryjny w lewym płacie czolowym. Miałam trzy ataki epilepsji toniczno kloniczne dwa z utrata świadomości i jeden świadomy. Po długim leczeniu na OIOM (śpiączka farmakologiczna) wróciłam do "normalnego" życia. Jednak dostałam prawdopodobnie ataku częściowego epilepsji i lekarz bez badań wrócił mi leki depakine. Jednak po przyjmowaniu małej dawki pogorszyło mi się byłam nadwrażliwa na zapachy i zaczęłam mieć uczucie ciśnienia w głowie takiego narastającego uczucie jakbym miała zaraz stracić przytomność i duszności. Potem się powtarzały. Raz nawet straciłam przytomnosc. Lek został zmieniony na tripeptal a dawka stopniowo zwiększana było lepiej kilka miesięcy jednak znów wróciło uczucie nagłego ciśnienia i bólu głowy uczucie zapachu po tym ataku i zimna wręcz dreszczy. Mierzyłam kilka razy ciśnienie po ataku ale ono spada czasem nawet do 80/70 a uczucie nadal jest. Zdarza się kilka razy dziennie. I potem mija na kilka tygodni i znów wraca. Byłam na konsultacji u neurologa i zmienił mi na zamiennik Oxepilax z dawka wieksza. Lekarz zrobił mi EEG i sam nie był pewien czy to są wcześniejsze wyładowania czy coś nowego się pojawiło. Po zamienniku niestety dostałam ataku tego ciśnienia i bólu głowy tak silnego że trafiłam do szpitala miałam robione EEG i wyładowania takie same jak na wcześniejszym badaniu. Tomografia nic nie wykazała. Zrobiłam rezonans magnetyczny wykryło zmianę naczyniopochodna wielkości 0.9mm w płacie czolowym. I nic więcej. Chciałam wiedzieć co mam dalej zrobić bo ataki wracaja pojawiły się krwawienia z nosa i nieregularne miesiączki i ogólne zniechęcenie oraz koszmary nocne. Czy to może być od leków? Zbadałam glukozę w normie kreatynina w normie crp w normie tarczyca w normie. Czuję się bezradna
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Kłucie i dyskomfort oraz bóle wątroby

witam. mam 26 lat miewam bóle watroby. ból to uczucie kłucia i dyskomfort jakbym nosił jakiś kamień pod żebrami po prawej str. Lubiłem wypić kilka piw w tyg i dobrze zjeść , ALT 73 gdzie norma 45, GGTP 66 norma... witam. mam 26 lat miewam bóle watroby. ból to uczucie kłucia i dyskomfort jakbym nosił jakiś kamień pod żebrami po prawej str. Lubiłem wypić kilka piw w tyg i dobrze zjeść , ALT 73 gdzie norma 45, GGTP 66 norma 55, AST 42 norma 35 , reszta wyników dobra w normie, usg nic nie wykazało wszystkie narzady na 6. mam wzdęcia , lekarz rodzinny mwoi ze wyniki lekko podwyzszone ale usg nic nie wskazuje . co mam dalej robić? gdy leże na lewym boku uczucie hajby watroba miała przelecieć na lewą strone.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co oznaczają wyniki badań przy cholestazie?

Dzień dobry, mam 33 lat ostatnio trafiłem do szpitala z żółtaczką, w szpitalu rozpoznanie cholestazy, przebyta żółtaczka mechaniczna. Po wyjściu ze szpitala wizyta u hepatologa. Lekarz uważa, że to była ostra niewydolność wątroby. Wykonałem badania pod obecność WZW A... Dzień dobry, mam 33 lat ostatnio trafiłem do szpitala z żółtaczką, w szpitalu rozpoznanie cholestazy, przebyta żółtaczka mechaniczna. Po wyjściu ze szpitala wizyta u hepatologa. Lekarz uważa, że to była ostra niewydolność wątroby. Wykonałem badania pod obecność WZW A,B,C oraz HIV (wszystko ujemne) w obecnej chwili przychodzą dalsze wyniki badań. Proteinogram białek surowicy: Albuminy 60,0 % 55,80 66,10 N alfa-1-globuliny 2,9 % 2,90 4,90 N alfa-2-globuliny 6,5 % 7,10 11,80 L gamma-globuliny 16,4 % 11,10 18,80 N Beta1 6,6 % 5 7 N Beta2 7,6 % 3,20 6,50 H Albuminy 49,38 g/l 40,2 47,6 H Alfa-1-globuliny 2,39 g/l 2,1 3,5 N Alfa-2-globuliny 5,35 g/l 5,1 8,5 N Beta 1 5,43 g/l 3,40 5,20 H Beta 2 6,25 g/l 2,30 4,70 H Gamma-globuliny 13,50 g/l 8,0 13,5 N oraz: Immunoglobiny IgG 13,99 g/l 7,00 16,00 N IgM 1,43 g/l 0,4 2,3 N IgA 5,329 g/l 0,70 4,00 H Czekam jeszcze na dalsze wyniki panelu badań wątroby (zaawansowany) Czy na chwile obecną w związku z wynikami powinienem udać się jak najszybciej do hepatologa czy czekać spokojnie na komplet wyników?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty