Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 6 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plastyka kości czaszki: Pytania do specjalistów

Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do operacji plastyki kości czaszki?

Witam. Mam niedługo operację plastyki kości czaszki... tylko jak teraz spojrzałam to będę mieć miesiączkę... czy to przeszkadza w operacji ? Czy nic się nie stanie ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Spłaszczenie głowy u 7-miesięcznego dziecka

Witam.Moj 7-miesięczny synek ma płaska główkę z tylu i lekko wypukła po bokach. Byłam dzisiaj u lekarza ,nawet było ich dwóch . Jeden mówi ,ze główka sie zaokragli z tylu w przeciągu 1-2lat a drugi lekarz powiedział ,ze juz zostanie... Witam.Moj 7-miesięczny synek ma płaska główkę z tylu i lekko wypukła po bokach. Byłam dzisiaj u lekarza ,nawet było ich dwóch . Jeden mówi ,ze główka sie zaokragli z tylu w przeciągu 1-2lat a drugi lekarz powiedział ,ze juz zostanie taka płaska . Powiedziano mi ze sama muszę zdecydować czy chce cos dalej z tym zrobic. Byłam w szoku ,bo co ja miałam powiedzieć jak sie na tym nie znam. I bądź tu mądry człowieku i idź do lekarza pi poradę . Moze ktos tu mi doradzi co ja mam zrobic ???Z gory dzięki
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Wystająca kość z tyłu głowy

witam mój problem to wystająca kość z tyłu głowy nie boli ale od jakiś 5-6 lat bardzo wolno rośnie bardzo mi to przeszkadza w oparciu głowy np.o ścianę nie wiem gdzie się z tym udać proszę o jakąś radę z góry bardzo dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Maria Piasecka
Mgr Maria Piasecka

Wgniecenie w czaszce z tyłu głowy

Od urodzenia mam wgniecenie w czaszce w tyłu głowy. Od mamy wiem że gdy sie urodziłem miałem bardzo miękką czszke i wtedy powstało to wgniecenie. Czy da się je jakoś wypełnić aby nie było tak widoczne, do kogo można się z tym zwrócić

Wgniecenie kości czaszki a odpowiednie działania

Od urodzenia mam wgniecenie w czaszce w tyłu głowy w kości potylicznej. Czy da się je jakoś wypełnić aby nie było tak widoczne, do kogo można się z tym zwrócić
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy można usunąć guzy czołowe?

Witam serdecznie, od dziecka mam bardzo wydatne guzy czołowe, ułożone niesymetrycznie i do tego jeden większy od drugiego, jest to dla mnie wielki kompleks, proszę mi powiedzieć czy jest możliwość usunięcia tego, bądź spiłowania itd. W przypadku gdyby to było... Witam serdecznie, od dziecka mam bardzo wydatne guzy czołowe, ułożone niesymetrycznie i do tego jeden większy od drugiego, jest to dla mnie wielki kompleks, proszę mi powiedzieć czy jest możliwość usunięcia tego, bądź spiłowania itd. W przypadku gdyby to było niemożliwe to dodam, że kiedy marszcze czoło jest to mniej widoczne i to również byłaby jakaś metoda, bo z dwojga złego wolę zmarszczyć plastycznie czoło niż dalej zyć z tymi guzami, które od kiedy pamiętam zasłaniam grzywką.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Czy można zmienić kształt czaszki?

Witam , mam problem , bardzo przeszkadza mi w życiu kształt mojej czaszki , ma to bardzo zły wpływ na moją przyszłość , chciałbym się dowiedzieć czy można wyciąć jej fragment i zastąpić protezą. Jeśli tak to gdzie można taki... Witam , mam problem , bardzo przeszkadza mi w życiu kształt mojej czaszki , ma to bardzo zły wpływ na moją przyszłość , chciałbym się dowiedzieć czy można wyciąć jej fragment i zastąpić protezą. Jeśli tak to gdzie można taki zabieg przeprowadzić ile to kosztuje ? Czy taką operacje oraz samą protezę może refundować NFZ ? Bardzo proszę o konkretną odpowiedź , chciałbym wyciąć fragment płatu czołowego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Widocznie zniekształcona czaszka u 19-letniego mężczyzny

Witam. Od urodzenia mam torbiel pod pajęczynówki. Nie mam żadnych dolegliwości (brak bólu głowy, zawrotów, zachwiania równowagi). Jedynie co, to jest widoczne zniekształcona czaszka. Czy jest możliwość usunięcia tego? Interesuje mnie służba w wojsku, w wojskach lądowych. Czy... Witam. Od urodzenia mam torbiel pod pajęczynówki. Nie mam żadnych dolegliwości (brak bólu głowy, zawrotów, zachwiania równowagi). Jedynie co, to jest widoczne zniekształcona czaszka. Czy jest możliwość usunięcia tego? Interesuje mnie służba w wojsku, w wojskach lądowych. Czy jest to przeszkodą w służbie? Gdzie mogę udać się po fachową poradę? Zaznaczam, że nie miałem problemów w nauce itd, byłem kilka lat temu u nero- loga i chirurga. Były robione badania (tomografia, rezonans).
odpowiada 3 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Ubytek kości czaszkowej po trepanacji czaszki

witam mam jeszcze jedno pytanie moj maz jest juz trzy tyg. po trepanacji czaszki obrzeg juz sie bardzo zmniejszyl ale nie ma kawalka kosci czaszkowej po stronie lewej ten ubytek jest bardzo widoczny widac jak pod skora mozg pracuje chcialabym... witam mam jeszcze jedno pytanie moj maz jest juz trzy tyg. po trepanacji czaszki obrzeg juz sie bardzo zmniejszyl ale nie ma kawalka kosci czaszkowej po stronie lewej ten ubytek jest bardzo widoczny widac jak pod skora mozg pracuje chcialabym wiedziec czy w te miejsce zostanie wstawiony jakis implant czy to tak juz zostanie bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Gryszkiewicz
Lek. Rafał Gryszkiewicz

Plastyka kości czaszki

Czy plastyka kości czaszki i zastąpienie protezą wiąże się z ogromnym ryzykiem? Czy takie operacje są ryzykowne? Jakie negatywne skutki? Co wtedy dzieje się z objętością mózgu?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach
Lek. Janusz Jaworowski
Lek. Janusz Jaworowski

Usuwanie blizny przerostowej a stosowanie leku Axotret

Witam, 17 października miałem usuwane blizny przerostowe na czole laserem chirurgicznym CO2. Chciałbym się spytać, po jakim czasie od zabiegu będę mógł przyjmować izotretynoinę, a dokładnie lek Axotret? Dziękuję i pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Dariusz Czubiński
Lek. Dariusz Czubiński
Lek. Dorota Piekarska-Myślińska
Lek. Dorota Piekarska-Myślińska
Patronaty