Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Porażenie nerwu odwodzącego: Pytania do specjalistów

Czy porażenie nerwu odwodzącego może powodować komplikacje porodowe?

Witam. Pol roku temu przeszlam porazenie nerwu odwodzacego. Badania tk oraz mr nie wykazaly zmian poza torbiela podpajeczynowki. Oczy wrocily do normy,nie uciekaja,podwojne widzenie ustapilo. Po wysilku fizycznym lub w stanach ogolnego oslabienia organizmu dwoi sie w oczach lub wystepuja... Witam. Pol roku temu przeszlam porazenie nerwu odwodzacego. Badania tk oraz mr nie wykazaly zmian poza torbiela podpajeczynowki. Oczy wrocily do normy,nie uciekaja,podwojne widzenie ustapilo. Po wysilku fizycznym lub w stanach ogolnego oslabienia organizmu dwoi sie w oczach lub wystepuja zaburzenia widzenia. Stosunkowo czesto boli mnie w glowa po prawej stronie w okolicach oka-bol promieniuje do ucha i czubka glowy. Jestem w 10tc.Na jaki porod sie nastawiac?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Porażenie prostownika stopy

porazenie prostownikow lewej stopy od 6 miesiecy jaka szansa na odzyskanie sprawnosci aktualnie rehabilitacja elektrostymulacja
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Baljon
Lek. Paweł Baljon

Lewostronne porażenie nerwów obwodowych w ciąży

Witam, od urodzenia mam lewostronne porażenie nerwów obwodowych na początku zdiagnozowane jako porażenie nerwu strzałkowego (stopa końsko szpotawa). jestem w 25 tyg ciąży i ze względu na moja dolegliwość rozwiązanie musi nastąpić przez cesarskie cięcie. bardzo proszę o poradę... Witam, od urodzenia mam lewostronne porażenie nerwów obwodowych na początku zdiagnozowane jako porażenie nerwu strzałkowego (stopa końsko szpotawa). jestem w 25 tyg ciąży i ze względu na moja dolegliwość rozwiązanie musi nastąpić przez cesarskie cięcie. bardzo proszę o poradę które znieczulenie będzie dla mnie najbezpieczniejsze żeby nie doszło do dalszego porażenia.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Bogdan Ostrowski
Dr n. med. Bogdan Ostrowski

Jakie badania wykonać, aby zdiagnozować w pełni tę chorobę?

Witam. Mam pytanie dotyczące zespołu Arnolda Chariego typu 1. Od czterech lat mam dolegliwości neurologiczne. Najpierw pojawiły się u mnie parastezje i bóle neuropatyczne, miałam też wymioty po zmianie pozycji, potem czułam silny ucisk w głowie przez trzy miesiące po... Witam. Mam pytanie dotyczące zespołu Arnolda Chariego typu 1. Od czterech lat mam dolegliwości neurologiczne. Najpierw pojawiły się u mnie parastezje i bóle neuropatyczne, miałam też wymioty po zmianie pozycji, potem czułam silny ucisk w głowie przez trzy miesiące po którym zaczęła mi opadać powieka (ptoza). Okulista stwierdził porażenie nerwu odwodzącego. Zaczęłam słabo i podwójnie widzieć momentami . Kilka miesięcy potem zaczęłam mieć nasilone odruchy mimowolne po wysiłku, jedzeniu, piciu oraz innych bodźcach. Zaczęłam przez to źle chodzić ( chód ataktyczny) .Do tego doszło opadanie stopy lewej do środka. Moje odruchy mimowolne przypominały padaczkę z aurą, pląsawice, mioklonie, balizm i hemibalizm, a teraz są dystoniczne i atetotyczne. W tym roku doszło mi wykręcanie szyi do tyłu i na boki. W szpitalu stwierdzili dystonię nieokreśloną niegenetyczną oraz podejrzenie zespołu Arnolda Chariego typu I przez ektopie migdałków móżdżku na 7mm . Oprócz tego stwierdzili u mnie wzmożone napięcie mięśniowe, spastyczność, wygórowane odruchy głębokie, klonusy, drżenie zamiarowe, oraz wybitnie dodatni obustronny objaw Babińskiego. Miałam robiony tylko rezonans głowy bez kontrastu, i żadnych innych badań. Te dolegliwości się powtarzają i bardzo przez nie cierpię. Nie mam jeszcze 30 lat i nie wiem dlaczego to wszystko się ze mną dzieje. Dlatego pytam czy jest możliwość żeby takie silne objawy dawał Zespół Arnolda Chariego typu I ? I jakie badania powinnam jeszcze wykonać żeby w pełni ten zespół zdiagnozować ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Graff
Dr n. med. Sławomir Graff

Czy funkcje ręki mi wrócą?

Witam serdecznie, mam 33 lata miesiąc temu doznałem wieloodłamowego złamania kości przedramienia, miesiąc temu dokładnie przeszedłem operacje hirurgicznego zespolenia kości na blaszkę, lekarze ustabilizowali mi liść i poskladało odlamki, i wyizolowali nerw promieniowy w całości na szczęście, i nerw... Witam serdecznie, mam 33 lata miesiąc temu doznałem wieloodłamowego złamania kości przedramienia, miesiąc temu dokładnie przeszedłem operacje hirurgicznego zespolenia kości na blaszkę, lekarze ustabilizowali mi liść i poskladało odlamki, i wyizolowali nerw promieniowy w całości na szczęście, i nerw mam cały ale porażony, nie odwodze kciuka i nie ruszam nadgarstkiem, i nie prostuje palców, jednak ruszam wszystkimi i czucie jest, za tydzień mam zdjęcie opatrunku gipsowego, moje pranie brzmi czy wrócą mi funkcje tej ręki bo jestem przerażony. Z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

Czy martwić się tymi torbielami u córki?

Witam, córka (2 latka) ze względu na podejrzenie porażenie nerwu wzrokowego odwodzącego oka lewego miała wykonany MR głowy i oczodołów. Wynik: po stronie prawej drobna torbiel szczeliny naczyniówkowej 4mm. Torbiel Blake'a tylnego dołu czaszki Cc 15 mm. Okolica siodła tureckiego... Witam, córka (2 latka) ze względu na podejrzenie porażenie nerwu wzrokowego odwodzącego oka lewego miała wykonany MR głowy i oczodołów. Wynik: po stronie prawej drobna torbiel szczeliny naczyniówkowej 4mm. Torbiel Blake'a tylnego dołu czaszki Cc 15 mm. Okolica siodła tureckiego i nadsiolowa bez zmian, niewielka torbiel płata pośredniego przysadki-wariant rozwojowy. Poza tym półkule mózgu, móżdżek, pień, ciało modzelowate, okolice hipokampòw bez zmian ogniskowych i patologicznych wzmocnień po podaniu paramagnetyku. Cała reszta wyniku prawidłowa. Neurolog powiedział, że nie mamy czym się martwić i że dziecko jest całkowicie neurologicznie zdrowe. Martwią mnie jednak te torbiele. Córka ma dużą nadwzroczność. Czy to może być powiązane? Z góry dziękuję za interpretację.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Porażenie nerwu odwodzącego a odpowiednia terapia

Witam czy porażenie nerwu odwodzącego (VI) jest do uleczenia? W jaki sposób?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Porażenie nerwu strzałkowego a witamina B

porażenie nerwu strzałkowego- obecnie przyjmuje nivalin 5 mg co drugi dzień, i neurovit, czy moge do tego brac witaminy z grupy B np. B12? i revitanerv? czy nie jest to wskazane aby nie przesadzic z witaminą B?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Baljon
Lek. Paweł Baljon
Patronaty