Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ropnie okołozębowe: Pytania do specjalistów

Wyrywanie zęba a zmiany ropne

Witam, mam takie pytanie. ponieważ będę mieć wyrywany ząb u chirurga-stomatologa. I takie pytanie mam, (już to wcześniej zauważył) Czy chirurg nie powinien najpierw przepisać leków na ropę? aby zeszła? Czy będzie boleć ząb przy wyrywaniu jak mam ropę? Wyrywanie... Witam, mam takie pytanie. ponieważ będę mieć wyrywany ząb u chirurga-stomatologa. I takie pytanie mam, (już to wcześniej zauważył) Czy chirurg nie powinien najpierw przepisać leków na ropę? aby zeszła? Czy będzie boleć ząb przy wyrywaniu jak mam ropę? Wyrywanie zęba mam na 27 stycznia i nie wiem czy sie udać z prośbą o antybiotyki czy po prostu czekać na wizyte. Dodam że już kilka miesięcy mam rope.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Grzegorz Ziętek
Lek. dent. Grzegorz Ziętek

Czy to normalne, że mnie boli ten ząb, w którym była ropa?

Dzien dobry. Wczoraj wieczorem trafiłam na pogotowie stomatologiczne z bólem zęba, jak się okazało 4 zebrala się ropa, Pan doktor rozwiercil zęba przebił ropę, kazal 2x1 co 12h brac duomox za 3 dni zgłosić się do swojego dentysty. Moje pytanie... Dzien dobry. Wczoraj wieczorem trafiłam na pogotowie stomatologiczne z bólem zęba, jak się okazało 4 zebrala się ropa, Pan doktor rozwiercil zęba przebił ropę, kazal 2x1 co 12h brac duomox za 3 dni zgłosić się do swojego dentysty. Moje pytanie jest takie czy to normalne że mnie boli ten zębó w którym była ropa ? Bol nie jest jakiś tragiczny ale bez przeciwbólowych się nie obejdzie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Nawracający ropień pod zębem

Witam Pani Doktor blagam o pomoc,co jakis czas raz do roku lub raz na dwa lata robi mi sie ropien nad jedynka,boli przez dzien ropa zbiera sie nad zebem i po dwoch dniach opuchlizna schodzi,tak bylo kilka razy,od tygodnia znowu... Witam Pani Doktor blagam o pomoc,co jakis czas raz do roku lub raz na dwa lata robi mi sie ropien nad jedynka,boli przez dzien ropa zbiera sie nad zebem i po dwoch dniach opuchlizna schodzi,tak bylo kilka razy,od tygodnia znowu odczuwam okropny bol w dziaslach gornych plus dodatkowo podniebienie od wczoraj nie pomagają mi zadne leki przeciwbolowe najgorsze jest to ze jestem za granica nie wiem co mam powiedziec lekarzowi i pojsc do dentysty czy do zwyklego lekarza,prosze napisac do mnie i poradzić mi jak mogę sobie sam pomoc. Będę bardzo wdzięczny za jakakolwiek rade.Z góry dziekuje i serdecznie pozdrawiam.
odpowiada 3 ekspertów:
Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska
Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska
Lek. dent. Bożena Ksol
Lek. dent. Bożena Ksol
Lek. dent. Tomasz Łukasik
Lek. dent. Tomasz Łukasik

Zielony katar a zabieg usunięcia korzeni zęba i torbieli

Witam mam pytanie ostatnio wyrwałam zęba okazało się że zostały korzonki i obok też jest torbiel muszę mieć w szpitalu zabieg chodzi Mi o to że od tego momentu mam z nosa zielony katar boli Mnie nad nosem tak jak... Witam mam pytanie ostatnio wyrwałam zęba okazało się że zostały korzonki i obok też jest torbiel muszę mieć w szpitalu zabieg chodzi Mi o to że od tego momentu mam z nosa zielony katar boli Mnie nad nosem tak jak przy zatokach i miałam stan podgorączkowy byłam u lekarza przepisał antybiotyk po zakończeniu lepiej się czuje ale dalej mam ten katar i w dodatku brzydko pachnie a do zabiegu zostały niecałe dwa tygodnie muszę być zdrowa do tego zabiegu czy ten katar będzie przeszkadzałco mam robić ?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Nacięcie ropnia przy zębie

Miałem ropień koło zęba numer 4 na górze był bardzo zniszczony z purchnicą ząb został usunięty ropa narastała od wewnątrz jamy ustnej. Dzisiaj mija drugi dzień od zabiegu chirurg/stomatolog zrobił nacięcie by ta ropa wyszła. Zrobiły mi się 2... Miałem ropień koło zęba numer 4 na górze był bardzo zniszczony z purchnicą ząb został usunięty ropa narastała od wewnątrz jamy ustnej. Dzisiaj mija drugi dzień od zabiegu chirurg/stomatolog zrobił nacięcie by ta ropa wyszła. Zrobiły mi się 2 skrzepy jeden chyba od zębodołu a drugi od tego nacięcia podniebienia/dziąsła. Mija drugi dzień ból już minął ale duża bulwa jak była tak jest, zajmuje powierzchnie 1/4 podniebienia. Czy ta bulwa ropna zniknie samoczynnie? Kiedy zejdą te skrzepy?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. dent. Bożena Ksol
Lek. dent. Bożena Ksol

Rozwój posocznicy i ropniaków po zaniedbaniu higieny

Witam, mam pytanie. Otóż się obawiam, że przez swoją ludzką głupotę i zaniedbanie zębów rozwinęły mi się ropniaki i obawiam się, że rozwija się u mnie posocznica z tego powodu, mam konkretne objawy. Co robić ??? Gdzie iść ? Dostanę... Witam, mam pytanie. Otóż się obawiam, że przez swoją ludzką głupotę i zaniedbanie zębów rozwinęły mi się ropniaki i obawiam się, że rozwija się u mnie posocznica z tego powodu, mam konkretne objawy. Co robić ??? Gdzie iść ? Dostanę skierowanie do szpitala na wyrywanie zębów i leczenie szpitalne ? Tak zaczynam się bać, a dopiero teraz to do mnie dociera. ;( Na przekrój złego jestem osobą młodą... Głupota ludzka...
odpowiada 6 ekspertów:
Lek. dent. Paweł Piątkiewicz
Lek. dent. Paweł Piątkiewicz
Lek. dent. Krystyna Pikała
Lek. dent. Krystyna Pikała
Lek. dent. Katarzyna Zielińska
Lek. dent. Katarzyna Zielińska
Lek. dent. Iwona Kopczyńska
Lek. dent. Iwona Kopczyńska
Lekarz stomatolog Joanna Rąpała
Lekarz stomatolog Joanna Rąpała
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała

Ból dziąsła i ropień okołozębowy

Moja 5 letnia corka skarżyła sie na bol dziąsła po obejrzeniu okazało sie ze ma ropien na dolnym dziaśle na dwa zabki przy 5 ropien był juz nadpekniety w jednym miejscu po nacisnieciu pekł i ropa wyszła z całego zgrubienia... Moja 5 letnia corka skarżyła sie na bol dziąsła po obejrzeniu okazało sie ze ma ropien na dolnym dziaśle na dwa zabki przy 5 ropien był juz nadpekniety w jednym miejscu po nacisnieciu pekł i ropa wyszła z całego zgrubienia czy on odbuduje sie ponownie jutro i czym to pukac czy trzeba podac antybiotyk??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Rafał Krzemiński
Lek. dent. Rafał Krzemiński
Patronaty