Anoreksja a zmiana zachowania

Moja znajoma odchudzała się kiedyś i prawdopodobnie chorowała na anoreksje (choć nie było to nigdy stwierdzone przez lekarza), w każdym razie bardzo schudła i jednocześnie zmieniła całkowicie swoje zachowanie. Z wesołej, roześmianej, szalonej dziewczyny stała się nad wyraz spokojna, smutna, straciła chęć do czegokolwiek. Wcześniej malowała się i dbała o siebie, póżniej zero makijażu, nadmierny katolicyzm, szybkie puszczanie nerwów. Czy myślą PAństwo, ze to miało zwiazek z rzekomą anoreksja?

my Ludzie jestesmy bardzo zlozonymi Istotami i czesto zmieniajac wiele w ciele zmienia sie wiele w psychice (sa one jak naczynia polaczone).
dla mnie istotne jest, w jaki sposob zmiana znajomej wplywa na Pania/Pana, co to dla Pani/Pana oznacza, jakie zmiany pojawily sie w relacji i jak sobie z nimi radzic...
mysle, ze warto sie temu przyjrzec, pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Nie jest możliwa diagnoza przez Internet. Objawy mogą wiązać się z anoreksją, ale też wieloma innymi chorobami. Konieczne jest osobiste spotkanie kobiety z lekarzem psychiatrą oraz z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!