Apatia, wycofanie społeczne i uczucie niedowartościowania

witam mam pytanie co mi jest, podam przykład bo trudno mi o tym napisać, siadam przed komputerem nic mnie nie interesuje zabardzo, nie chce mi sie zyc ale jak sie biore za siebie to jest lepiej ale popadam w coś takiego jak depresja ale wiem ze to nie depresja może jakaś apatia czy anhedonia, jak juz siedze to szybko sie nudze i mam wycofanie spoleczne , dużo rzeczy mnie przerasta czuje sie niedowartościowany , najlpeszym wyjsciem dla mnie jest leżeć ale jak leże to sie męcze

Witam... dziękuję za zaufanie. Niestety ,w oparciu tylko o Pana krótki list, "na odległość" nie jestem w stanie odpowiedzieć na postawione pytanie. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego i pozwolić aby pokierował diagnozą Pana problemów. które mogą mieć zróżnicowane podłoże. Zapewne konieczna będzie konsultacja psychiatryczna lub wizyta u psychologa - psychoterapeuty. Proszę o zaufanie do specjalistów - proszę wierzyć, że też lubią powodzenie w pracy, więc zależy im i starają się.Pozdrawiam.

Wygląda na to, że brakuje panu dopaminy - lecz to musieliby potwierdzić lekarze poprzez badania. Proponuję spożywać więcej dojrzałych bananów, produkty bogate w przeciwutleniacze (najbardziej wartościowe to czerwona fasola, jagody, żurawina, karczochy, śliwki i truskawki). Przy okazji ograniczyć kawę, colę (produkty zawierające kofeinę).
To tyle porad jeśli chodzi o dietę. Mogę jeszcze dodać, że warto czasami wstać i pobierać / wyjść na spacer. Zaproponuję również udać się do terapeuty lub trenera interpersonalnego - pomogą zmienić pogląd na świat.

Pozdrawiam i zapraszam na moją witrynę (do subskrypcji bloga) http://psychopedagog.eu