Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Atak lęku i strach o zdrowie

Witam. Jakieś 3 miesiące temu dostałem ataku dziwnego uczucia przypominającego lęk lub strach przed czymś. Stało się to samo bez żadnej przyczyny. Poszedłem do lekarza. Komplet badań czyli morfologia, elektrolity, tsh, cholesterol, glukoza ok. Doszły dziwne bóle w okolicy sutka lewego więc poszedłem do kardiologa. Badania również ok. Od tamtej pory stale boję się ze coś mi jest. Boję się ze jestem na coś chory tylko nie wyszło w badaniach. Cały czas poszukuje u siebie objawów jakiejś choroby.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek oka

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć oko za pomocy trójkątnej chusty.

Witam, jak rozumiem, pierwsze objawy pojawiły się 3 miesiące temu i od tego czasu przeszedł Pan różne badania, które nie wykazały ich somatycznego podłoża. Zastanawiam się co wydarzyło się w Pana życiu ok. 3 miesięcy temu bądź wcześniej, co znalazło oddźwięk w formie opisywanej przez Pana symptomatyki: "lęk lub strach przed czymś"; "dziwne bóle w okolicy sutka"; "boję się ze coś mi jest. Boję się ze jestem na coś chory tylko nie wyszło w badaniach. Cały czas poszukuje u siebie objawów jakiejś choroby.". Domyślam się, że życie w strachu (przed chorobą?) i wypatrywanie objawów może być wyczerpujące. Proszę rozważyć podjecie psychoterapii - to proces, który może dać zrozumienie, co takiego właściwie się z Panem/w Panu dzieje i przynieść ulgę w odczuwanych objawach. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy