Ataki organicznego lęku u 16-latka

Witam, mój 16-letni syn ma ataki organicznego leku.objawiają się one tym, że w takich miejscach jak w szkole czy w kościele nie potrafi się na niczym skoncentrować, robi się mu duszno,ma zawroty głowy i przychodzą mu dziwne myśli.objawy nasilają się jak pod wpływem dotychczasowych wmawia sobie, ze to nie minie lub wydarzy się coś gorszego.czytałam dużo o nerwicach natręctw i o stanach lęgowych,czy istnieją jakieś metody wyprowadzenia google z nich bez stosowania leków ?co mam robić ?

Witam,
Zaburzenia lękowe można wyleczyć psychoterapią, jeśli dolegliwości są bardzo uciążliwe wskazane może być również leczenie farmakologiczne. Proponuje konsultacje u psychoterapeuty. Bardzo dobre efekty może dać terapia poznawczo-behawioralna.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Należy osobiście skonsultować się z lekarzem psychiatrą i przeanalizować plusy i minusy wprowadzenia leczenia farmakologicznego. Równoległą drogą leczenia jest też psychoterapia (np. w nurcie poznawczo-behawioralnym). Być może jej efekty okażą się na tyle dobre, że wprowadzenie leków nie będzie konieczne.

Pozdrawiam!