Bardzo go kocham, a on chce się bawić, a nie wiązać. Co robić?

W grudniu skończę 16 lat. Mam problem i to wielki. Nie dawno rozstałam się z chłopakiem, ma on 20 lat. Uprawiałam z nim seks. Poznawaliśmy się 5 miesięcy temu. Kiedy w końcu doszło do pierwszego stosunku i potem do następnych zaczął on się dziwnie zachowywać. Ja tego nie zauważyłam, bo byłam i dalej jestem zakochana. Moje przyjaciółki to zauważyły. Przez pewien czas się nie odzywał, udawał, że mnie nie zna, a jak pytałam czy coś jest nie tak to mówił, że wszystko jest OK. Rozstaliśmy się 2 tyg temu. Ciężko to zniosłam, chciałam się zabić i to nie raz, dalej chcę to zrobić. Bardzo go kocham, a on po prostu powiedział mi, że on chce się bawić, poznawać nowe dziewczyny i korzystać z życia, a nie wiązać się. Nie mam pojęcia co robić. Jest mi na prawdę ciężko.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Wyobrażam sobie, że jest Ci bardzo trudno i czujesz się opuszczona i oszukana. Musisz koniecznie porozmawiać z kimś bliskim o tym co się wydarzyło między Wami. Jesteś młodą dziewczyną przed którą jeszcze wiele wspaniałych chwil, dlatego nie możesz traktować tego rozstania w kategoriach tragedii życiowej.
Rozmowa z mamą pozwoli nabrać Ci dystansu do całej sytuacji i pozwoli by emocje wróciły do równowagi a Ty na nowo cieszyła się życiem. Myślę, że dobrym pomysłem byłaby także konsultacja u psychologa, który pomoże Ci uporać się  z problemem oraz pokaże jak radzić sobie w trudnych, stresujących sytuacjach. Potrzebujesz teraz dużo troski i opieki ze strony dorosłych, dlatego pozwól im być przy Tobie i wspierać Cię.

Powodzenia i pozdrawiam