Bardzo tęsknię za swoją córką

Witam. Mam problem z tęsknota do swojej córeczki. Jestem z nią cały czas. Mój mąż pracuje albo remontuje nasze mieszkanie dlatego jestem z nią sama. Bardzo się z z córeczką . Maja ma 10 miesięcy. Jednak gdy idę z partnerem do kina czy wychodzę pozałatwiać sprawy osobiste i Maja zostaje pod opieką babci, strasznie za nią tęsknie i nie jestem w stanie skupić się na filmie czy innych sprawach. Bywają chwile że jestem zmęczona i marże o tym aby ktoś inny się nią na chwile zajął, ale ciężko mi to przechodzi. Słyszę również uwagi co do jedzeni które podaje córeczce. Jestem zdania że nie powinna jest ciasteczek ani innych słodyczy czy też także solonych i mocno doprawionych dań, że względu na jej jeszcze bardzo delikatny i nie do końca rozwinięty rzoladek. Wiele osób mówi mi że mam posesje na punkcie swojego dziecka i że jest to nie zdrowa paranoja. Czy rzeczywiście mają chodź trochę racji?

Dzień dobry,
Jest Pani bardzo młodą świeżo upieczoną mamą i sądzę, że Pani zachowanie jest w normie. Córeczka jest malutka i ma Pani pełne prawo oraz podstawy do wypowiadania się odnośnie jej odżywiania. Niestety obawiam się o tą nadmierną tęsknotę w przyszłości, gdyż może być tak że córka będzie coraz starsza a Pani nadal będzie z nią w takim symbiotycznym związku. Doradzam zwrócenie na to uwagi i próbę walczenia z własną tęsknotą. Nie można jednak kwalifikować Pani reakcji i zachowań jako zaburzonych lub odbiegających od normy. Sporo matek tęskni za niemowlakami, gdy tylko wychodzą bez z nich z domu. Na tym etapie rozwoju dziecka związek matka - dziecko ma charakter symbiotyczny i dopiero potem powinno dojść do separacji (ok. 2,5 - letnie dziecko). Niestety jeśli do niej nie dojdzie to może to mieć bardzo negatywny wpływ na rozwój psychiczny dziecka. Na razie wszystko jest w normie i mam nadzieję, że córeczka będzie rozwijała się prawidłowo.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/