odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza
Stres i niepokój bardzo często wpływają na jakość snu. Można podejrzewać, że u Pani nocne wybudzanie się ma również podłoże lękowe. Być może obawia się Pani o przyszłość, o rozłąkę z mężem, przeprowadzkę i ogrom spraw które trzeba będzie pozałatwiać w Polsce.
Postrzeganie rzeczywistości zależy w dużej mierze od tego, jak o niej myślimy. Proszę spróbować popatrzeć na przyszłość w optymistyczny sposób. Czeka Państwa nowy etap, nowe wyzwania, ale też pewnie sporo przyjemności, nowy dom, znajomości, zdobywanie nowych umiejętności w szkole.
Jeżeli nie potrafi Pani sobie poradzić z trudnymi uczuciami i wysokim poziomem stresu, gorąco zachęcam do podjęcia terapii u psychologa/psychoterapeuty. To pomoże Pani odzyskać spokój i zastanowić się czego tak naprawdę się Pani obawia.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam Panią. Myślę, że jednym z możliwych wyjaśnień co może być źródłem Pani problemów ze snem jest rytm w jakim Pani żyje. Napisała Pani o ciężkiej pracy za granicą, dużo ma Pani na głowie, odczuwa Pani wewnętrzny niepokój, stres i wyczerpanie. Poza tym Pani z dziećmi wraca do Polski a mąż zostaje. To co zwraca mi uwagę w Pani opisie to duży wysiłek powodujący zmęczenie, cele, które stara się Pani zrealizować i zmiany przed Panią jak np. powrót do Polski. Każdy z tych faktów z osobna a już z pewnością wszystkie razem mogą doprowadzić do rozregulowania Pani układu nerwowego. To powoduje, że trudno przejść z bardzo wysokiej aktywności do odpoczynku jaki powinien towarzyszyć podczas snu. Prawdopodobnie ilość spraw o których Pani myśli oraz faktyczna aktywność w ciągu dnia powodują duży poziom aktywacji w Pani organizmie a to utrudnia odpoczynek jakim jest sen. Proszę się temu mojemu przypuszczeniu przyjrzeć. Jeśli "coś w nim jest" to z pewnością potrzebuje Pani pomocy i wsparcia innych osób, żeby zdjąć z siebie nieco spraw i zadań. Jednak powrót do równowagi i pokonanie problemów ze snem może wymagać czasu. Proszę o siebie zadbać. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/
Dzień dobry, pisze pani, że ciężko pracuje - to już pierwszy powód pani stanu. Zastanawiam się jak wyglądają pani rytmy dobowe - czy kładzie się pani spać o tych samych porach, czy przed snem ma pani czas na wyciszenie się. Dodatkowym, a być może głównym powodem pani stresu jest fakt zbliżania się dużej zmiany w pani życiu - powrót do Polski, dodatkowo mąż zostaje za granicą. Ważne aby rozmawiała pani o swoich obawach, lękach z kimś bliskim, z mężem. Dodatkowo po powrocie do Polski jeżeli sytuacja się nie zmieni zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeuta i omówienia z nim swoich stanów. Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy natrętne myśli i bezsenność ustąpią? – odpowiada Mgr Tytus Dziewięcki
- Leczenie bezsenności u 30-letniej kobiety – odpowiada Mgr Barbara Szalacha
- Nasilająca się bezsenność od kilku lat – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Świadome wybudzanie się ze snu – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
- Czy stres wywołuje bezsenność? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Bezsenność i drażliwość – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Czy mam depresję? Jak sobie pomóc? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Jak leczyć skutecznie taką bezsenność? – odpowiada Lek. Krystyn Czerniejewski
- O czym świadczą rozmowy przez sen o pracy? – odpowiada Dr Tomasz Krasuski
- Leki bez recepty na bezsenność – odpowiada Dr n. med. Anna Błażucka
artykuły
10 zaskakujących sposobów, żeby zajść w ciążę
Czy ciąża bez stosunku jest możliwa? Większość pow
Naga stanęła przed partnerem dopiero po rekonstrukcji piersi. Czuła się okaleczona
Lęk pojawia się wtedy, gdy trzeba spojrzeć w lustr
"Przeszłam przez depresję, byłam w szpitalu psychiatrycznym". Rozmowa z Martą Kieniuk Mędralą #ZdrowaPolka
"Szpital psychiatryczny kojarzy się z wariatami, k