Ból w żołądku a anoreksja

witam serdeczenie zwracam sie do panstwa bo nie wiem do kogo.mam problem od kilku dni boli mnie w rzoładku nie moge jesc choc jestem głodna taka sytuacja powtaza sie juz kilka razy. czy to moze byc anoreksja.mam20lat a waze 46kg.prosze o odp i porade dziekuje

Witam Panią,

Ból żołądka nie ma nic wspólnego z anoreksją. Anoreksja to zaburzenia odżywiania o podłożu psychologicznym. Waży Pani rzeczywiście bardzo mało ale nie wiem jaki jest Pani wzrost więc nie jestem w stanie określić czy ma Pani niedowagę. Nic Pani nie pisze także na temat swojego odżywiania. Jeżeli się Pani nie głodzi, nie liczy obsesyjne kalorii i się na siłę nie odchudza, nie ma Pani lęków przed jedzeniem to raczej nie jest Pani narażona na anoreksję. Wracając do tematu bólu żołądka proszę zgłosić się na konsultację do lekarza który wykona odpowiednie badania i zdiagnozuje problem.

W razie pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk