Bóle całego ciała po wyczerpującej pracy

Wiatm. Moj kolea 24. lata jest kucharzem I bardzo duzo pracuje. przez co malo je pi malo pije bo nie ma na to czasu. dziennie jedne posilek I 1 szklanka wody. Jak wraca do domu boli go cale cialo I nie wystarcza mu 9-11 godzin snu. Chialam zaputac jakie to ma sktoki dla zdrowia? szczegolnie jesli tak malo pije ??

Aleksander Ropielewski

Bardzo złe, ponieważ nasz organizm składa się w ok 70% z wody i jest ona podstawowym transporterem płynów i cząsteczek. Kolega powinien zacząć dbać o to ile i płynów i pożywienia spożywa i w miarę możliwości pracować mniej.

Witam serdecznie,

Zachowanie Pana kolegi jest niepokojące. Odpowiednia podaż płynów - najlepiej wody mineralnej niegazowanej, jest bardzo ważna, ponieważ nasze ciało głównie składa się z wody. U Pana kolegi szczególnie ważna jest jej podaż także ze względu na wysoką temperaturę otocznia w pracy. Również spożywanie tylko 1 posiłku w ciągu dnia może mieć złe skutki dla zdrowia, nie jest on bowiem w stanie zapewnić wszystkich składników odżywczych potrzebnych organizmowi do pracy - stąd m. in. osłabienie organizmu. Ponadto należy zadbać o odpoczynek.

Pozdrawiam