Bóle głowy, zawroty, mrowienie twarzy a borelioza

3 lata temu miałem rumień. Od 3 miesięcy mam objawy neurologiczne- bóle głowy, zawroty, mrowienie twarzy. Zrobiłem MRI głowy wyszły dwie zmiany jedna 4mm druga bardzo niewielka "mogące mieć charakter demielinizacyjny". Zrobiłem test na boreliozę, wyszły dodatnio. W szpitalu z PMR również dodatnio. Natomiast synteza białek wyszła negatywnie, czyli nie neuroborelioza. Czy borelioza może odpowiadać za moje objawy? Mam podawany ditrex dożylnie przez dwa tygodnie. Czy to wystarczy?

Witam serdecznie,

Borelioza może tłumaczyć Pani objawy. Zwłaszcza, że badania w kierunku boreliozy wyszły dodatnie.
Konieczna konsultacja w Poradni Chorób Zakaźnych lub Poradni Leczenia Boreliozy celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.