Brak akceptacji palenia marihuany u chłopaka

Moj problem polega na tym, ze nieakceptuje palenia od czasu do czasu marihułany mojego chłopaka. Doszlismy do kompromisu, ze pali gdy ja tego nie widze. Podczas jednej rozmowy , przyznal sie palil kilka razy, wrocil do domu, nie widzialam tego bo nie bylam tego swiadoma. Czy to jest w jakis sposob oszustwo. Wiem zgodzialam sie na to, gdyz nie chce go ograniczac. Czy mam prawo miec o to zal, czy nie bo sama na to sie Godze. Od ostatniego tygodnia tak sie klocimy ze on wychodzi z domu.

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od umowy jaką zawarliście. Jeżeli czuje Pani, że nie akceptuje popalania marihuany proszę o tym powiedzieć chłopakowi. Jeżeli nie jest w stanie zrezygnować z tej używki, być może świadczy to o uzależnieniu. Na pewno podstawą jest dialog i dobre chęci z OBYDWU stron. Należy wysłuchać i spróbować zrozumieć druga osobę. Życzę powodzenia!

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, nie do końca rozumiem tok rozumowania który pani prezentuje - nie akceptuje pani palenia marihuany u partnera ale jednocześnie daje na to przyzwolenie kiedy pani nie widzi? Myślę, że warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak będzie w przyszłości czy chłopak zawsze ma to ukrywać?, czy będziecie zawsze udawać że to się nie dzieje?, Obawiam się że na dłuższą metę pozostaje pani albo zaakceptować używanie narkotyku przez partnera albo partner z niego zrezygnuje. Pozdrawiam.