Brak chęci do życia i depresja u dorosłej osoby

Witam!! Ogólnie mówiąc czuje że życie mnie osacza, dusi a ja jestem rozdarta sama w sobie. od 3 miesiecy jestem mężatka, nie pracuje. chce pomagać ale innm razem czuje sie jak sprzątaczka. w świeta wypadałoby jechac do tescia ale nie mam na to ochoty. jesli nikt nie bedzie chciał mieszkac z nim to my mamy póść kiedy siostra która jeszcze zw domu mieszka ułozy sobie życie. a za duzo rzeczy było kosztem naszego małżenstwa i jest i zraziłam sie zablokowałam. jakoś wogóle każdy dzien bez sensu.

Witam!
Z Pani wypowiedzi odczytuję, że zmaga się Pani z bardzo złym samopoczuciem związanym z brakiem pracy i trudną chyba sytuacją rodzinną (choć nie a jest dla mnie jasne z uwagi na dużą chaotyczność Pani wypowiedzi). Zastanawiam się nad Pani relacją z mężem oraz jego rodziną. Czy Pani zgłasza mężowi swoje problemy,swój niepokój czy też niezadowolenie związane z konieczności opieki na teściem? Czy on ma świadomość, że Pani odczuwa, że Wasze małżeństwo nie jest dla niego tak ważne, jak Pani by oczekiwała? Nie wiem też, czy Pani sama wie,jakie są jej oczekiwania i potrzeby? Zachęcam Panią do rozmowy przede wszystkim z mężem, jakąś zaufaną osobą bądź specjalistą.
Pozdrawiam

Pytanie czy jest to chwilowy kryzys, trudności komunikacyjne z mężem w trakcie początku małżeństwa i ustalania sie pewnych reguł, wartości (czemu szczególnie sprzyja okres świąteczny, bo każdy jest do czego innego przyzwyczajony), czy faktycznie zaczyna sie cos poważniejszego. Zachęcam na początek do próby rozwiązania konfliktu, ustalenia czegoś, mówienia o swoich uczuciach i wątpliwościach. Kiedy uda sie poukładać plany z mężem, proszę sprawdzić, czy Pani nastrój i nastawienie sie zmienia. Jeśli jednak obniżenie nastroju będzie trwało dłużej niz 2 tygodnie, pojawi się płaczliwość, apatia i myśli samobójcze, proszę się skonsultować z lekarzem psychiatrą.