Brak motywacji i stres w związku z nauką

Moim problemem jest brak motywacji do nauki ... Nie potrafię usiąść, zebrać sie i zaczac uczyć. Ciagle coś mnie rozprasza. W efekcie robie wszystko z reguły rano jak jestem juz "przyciśnięta" i nie mam wyjścia. Przez to bardzo sie stresuje bo nie mam poczucia ze dałam z siebie sto procent i sie przykładam. Tak to sie napędza. Jak temu zaradzić? Jak sie odstresować i spokojnie przysiąść do nauki...

WItam,
dobrze jest napisać sobie np. wieczorem dnia poprzedzającego plan działania na najbliższy dzień, dwa dni.Warto w takim planie uwzględnić, jakie aktywności, obowiązki, zajęcia należy zrobić, w których godzinach należy to zrobić, zaplanować sobie orientacyjny czas na wykonanie tych czynności, zaplanować przerwy i ich długość, sposób spędzania przerw czy czas na posiłki, Należy wyważyć ilość takich zajęć lub obowiązków z własnymi możliwościami, tzn. odpowiedzieć sobie na pytanie, ile realnie zadań jest w stanie Pani zrealizować?