Brak odczuwanej przyjemności z seksu u kobiety

WItam, współżyję z chłopakiem już ponad 2 lata, na początku czerpałam przyjemność z seksu, natomiast od około pół roku nie mam w ogóle przyjemności ze stosunku z partnerem. Odczuwam seks "przedmiotowy", czyli wrazenie, że chłopak patrzy tylko na siebie, bo nawet mnie nie rozbierze, tylko dół zrobi swoje i tyle, a najgorsze jest to, że nie doprowadzi mnie do podniecenia tylko na siłę wszystko jest robione co mnie boli, mówiłam ale bez skutku. Nie mam w ogóle przyjemności.

Witam, wyglada na to ze Wasz seks stał sie rutynowy i beznamiętny. Jedyna słuszna droga zeby cos zmienić jes przedyskutowanie tego z Partnerem, oraz przyjrzenie sie co sie dzieje w pozostałych obszarach Waszego związku. Jeśli ta rozmowa nie przyniesie efektów to Pani musi sie zastanowić czy chce byc w niesatysfakcjonujacym związku. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Bardzo jasno i trafnie rozpoznaje Pani, jakie są przyczyny braku Pani przyjemności - egoizm partnera, niedbałość, niestaranność, pośpiech zbliżenia, zaniedbywania Pani podniecenia itp. W takiej sytuacji jedyną możliwością jest zmiana zachowań Pani oraz partnera. Zachęcam do rozmów, wzajemnego opowiadania i wyjaśniania sobie swoich potrzeb i oczekiwań, jasnego komunikowania swoich emocji itp. Pomocna może być np. wspólna lektura książek czy artykułów poradnikowych dot. seksu w związku. Nie musi Pani zgadzać się na seks, który nie sprawia Pani przyjemności, a wręcz jest nieprzyjemny czy bolesny. Dlaczego mimo to do niego dochodzi?

Pozdrawiam!