Brak odczuwanej przyjemności ze współżycia

Mam 20 lat i od ponad 2 miesięcy regularnie uprawiam seks. Wcześniej próbowaliśmy z chłopakiem seksu oralnego i innych pieszczot, nigdy jednak nie udało mi się osiągnąć orgazmu, ani łechtaczkowego, ani pochwowego. Zawsze stosunek poprzedza długa gra wstępna. Wiem, że dużo wynika z braku doświadczenia, ale doszło już do tego, że ja przestałam na orgazm w ogóle liczyć - jego brak stał się dla mnie normą,przyzwyczaiłam się do tego. Co zrobić? Czuję,że jeśli nic się nie zmieni, stracę ochotę na seks

Dzień dobry!

Dwa miesiące współżycia to czas bardzo krótki. Bardzo duża grupa kobiet potrzebuje znacząco dłuższego i stopniowego zbierania doświadczeń, aby nauczyć się doświadczania orgazmów.

Zmiana Pani sposobu myślenia i emocjonalne nastawienie do seksu - o których Pani wspomina - może być tu kluczowa. Warto starać się, aby seks zawsze był radosny, przyjemny, relaksujący, zabawny, miły, poprawiał nastrój, uszczęśliwiał... Żeby był świetnie spędzonym czasem i umacnianiem relacji z partnerem - niezależnie od tego, czy kończy się orgazmem, czy też nie. To jest możliwe.
Po co uprawia Pani seks? Proszę spisać tą listę powodów - często jest naprawdę bardzo długa - i uświadomić sobie, że orgazm jest tylko jednym z nich.
Bardzo prawdopodobne, że z czasem pojawi się.

Wiele metod terapeutycznej pracy z kobietami, które nie przeżywają orgazmów, opiera się także o elementy masturbacji.

Pozdrawiam!