Brak potrzeb seksualnych u partnera

Mam 23 lata, mój mężczyzna jest ode mnie o 15 lat starszy. Jest opiekuńczy i kochany. Niestety nigdy nie czułam się przez niego pożądana, kochamy się raz na miesiąc, tylko gdy ja zainicjuję zbliżenie. Coraz bardziej doskwiera mi brak bliskości, tym bardziej ze mam spore potrzeby. Czuje się upokorzona że muszę się prosić o czułość i seks. W rozmowie nie mogę wydusić nigdy słowa z jego strony na ten temat. Ostatnio powiedział mi że on w ogóle tego nie potrzebuje i że nie widzi problemu. Co robić?

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
Pisze Pani o poważnym problemie pojawiającym się w relacji. Dodatkowo niepokojący jest fakt, że Pani partner nie chce na ten temat rozmawiać. Nie dostrzega problemu, nie zwraca uwagi na Pani potrzeby. Bardzo trudno snuć przypuszczenia o tym, gdzie tkwi przyczyna tego problemu. Może mieć różne źródła. Proponuję rozważyć spotkanie u terapeuty par, seksuologa, z którym będą mogli Państwo porozmawiać o swoim związku.
pozdrawiam

Z postu nie wynika, jak długo jesteście ze sobą.
Wskazuje on natomiast na odczuwanie braku czułości oraz seksu.
Trudno postawić tutaj diagnozę bez znajomości wielu szczegółów oraz prawdopodobnie badań.
Zazwyczaj zdrowi mężczyźni w średnim wieku mają spore potrzeby.
Pewno nie będzie to łatwe, ale dążyłbym na Pani miejscu do wspólnej wizyty u seksuologa, najlepiej lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.