Brak radości i znudzenie w życiu u 20-latki

Nudzi mnie życie. Nic mnie nie cieszy. To nie jest tak że non stop płacze. Poprostu nie cieszy mnie wszystko jak dawniej.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani niezwłocznie zgłosić do psychologa na konsultację.

Witam,
w okresie wchodzenia w dorosłość często ma szereg zmian związany z koniecznością funkcjonowania w nowej roli. Dla niektórych osób nie jest to takie proste. Proszę zwrócić się do psychologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana anhedonia, czyli utrata zdolności do odczuwania przyjemności zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki. Sugeruję konsultację ze specjalistą psychiatrą.

Utrata przyjemności z życia może być objawem wielu zaburzeń, absolutnie jednak nie można tego lekceważyć. Musi być Pani rzetelnie zdiagnozowana. Proszę udać się na konsultację do doświadczonego psychiatry oraz psychoterapeuty.