Brak silnej woli podczas próby rozpoczęcia odchudzania

Chciałabym zacząć odchudzanie ale... Cały czas "coś" słodkiego podjadm lub przekładam diete na inny dzień! Czym to jest spowodowane?

Witam! Proszę stopniowo wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe. Jeśli jeden dzień nie będzie wyglądał dokładnie tak jak Pani zaplanowała, warto sprawić aby kolejny był bardziej udany. Postawienie sobie celu i dążenie do niego, dużo daje. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Są dwie możliwości, albo proszę zdecydować, że "dziś" Pan zaczyna i niezależnie jak ma się ochotę nie jeść nic słodkiego, przetrzymać te 4-5 najgorsze dni, w tym czasie przegryzać surową marchewkę,albo w kryzysowych momentach ćwiczyć, aby odwrócić uwagę. Po kilku dniach organizm się po prostu przyzwyczai. Druga to zamiast słodyczy podjadać 2-3 morele suszone lub śliwki suszone - kaloryczność taka sama, ale owoce suszone nie podnoszą tak gwałtownie poziomu cukru we krwi (i tak samo szybko nie spada). W jednym i drugim przypadku należy zwiększyć ilość węglowodanów złożonych w diecie tzn. płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo, kasze - to zapewni stały poziom cukru we krwi, da sytość, a najedzony człowiek nie ma potrzeby podjadać.
Można też pomyśleć ile Pani zaoszczędzi : 2 zł dziennie na słodkiego batonika razy 365 dni=.....niezłe wakacje;-)