Brak wsparcia i docinki ze strony męża

Co drugi dzień wysłuchuje z ust męża słowa: najlepiej będzie jak on sobie wróci do swojej byłej a ja mam przyprowadzić sobie kochanków. On poszuka nowej cioci i odbierze mi dziecko. Wmawia mi że on wszystko lepiej umie, ja mam czegoś nie robić bo i tak nie umiem. Nie wspiera mnie pod żadnym względem, non stop docinki z jego strony. Rozanna.

Witam raz jeszcze,

Nie jestem w stanie doradzić Pani, co w takiej sytuacji. Jeśli rozmowa z mężem nie pomoże, tak jak polecałam wcześniej zachęcam do terapii par.

Pozdrawiam,
Magda Kicińska

Warto porozmawiać z mężem, o tym, jak się Pani czuje, gdy słyszy takie komentarze. Postawić wyraźne granice.
Czasem podobne zachowanie wynika z niewiedzy lub nieradzenia sobie z trudnościami w relacji. Może także oznaczać zaangażowanie w inną relację lub zaburzenia osobowości (pytanie czy wcześniej takie zachowanie już występowało?).
Wówczas warto skorzystać z pomocy psychologa zajmującego się terapia par i małżeństw.

Dzień dobry, zdecydowanie nie powinna się Pani zgadzać na takie zachowanie. Doradzam konsultację psychologiczną dla par. Tam określicie Państwo zakres problemu oraz możliwość pracy nad poprawą waszego małżeństwa, może się również okazać, że związku nie da się utrzymać i z tym również trzeba się liczyć. Pozdrawiam.