Brak zaufania w stosunku do ludzi

Witam... Nie ufam juz nikomu kogo znam,z rodziny ,znajomych.Potrzebuje pomocy aby ogranac swoje zycie(siebie) nie mam z kim o tym porozmawiac,bardzo sie mecze psychicznie a co za tym idzie fizycznie.Prosze o pomoc:(

Zaufanie jest bazą wszystkich relacji. Brak zaufania powoduje, że zamiast dzielić się z innymi swoim trudnościami czy radością, człowiek zaczyna się izolować i pozostaje z nimi sam. Z Pani maila nie mogę się dowiedzieć, co wpłynęło na to, że nie ma nikogo, komu na ten moment może Pani zaufać. Brak zaufania jest niszczący, warto aby dała sobie Pani szansę i zdecydowała się na psychoterapię. Terapia również wymaga zaufania, jednak buduje się je powoli z dużą uważnością na obawy osoby zgłaszającej się po pomoc. Może idąc tą drogą odkryje Pani skąd ten brak zaufania, a jeśli już Pani to wie, to będzie czas, aby uczyć się zaufania w relacjach z ważnymi osobami. Powodzenia Agnieszka Glica

Proszę skorzystać z porady lekarza psychiatry. Postawi on diagnozę i zaproponuje właściwe leczenie, być może wystawi skierowanie lub poleci skontaktowanie się z psychoterapeutą.
Podobne objawy mogą być oznaką chwilowych trudnościami w relacjach, trudnościami adaptacyjnymi lub sygnalizować poważniejszy proces chorobowy, dlatego warto działać, nim objawy sprawia Panu więcej bólu i cierpienia.

Zastanawiam się, co Panią spotkało w życiu, co jest powodem tego stanu, kto konkretnie zawiódł Pani zaufanie. Odnoszę też wrażenie, że izoluje się Pani od ludzi. To nie jest korzystne dla Pani, ponieważ stan ten może się pogarszać. Sadzę, że koniecznym byłoby szukanie pomocy bezpośredniej u psychoterapeuty, a nie wykluczam, że tez u psychiatry, ponieważ farmakologia w Pani przypadku może być bardzo użyteczna. Moge zaproponować spotkania na Skypie