Zaufanie do partnera w związku

Witam mam 32 lata.jestem w stałym związku od 13 lat.mam problem w sprawie zaufania dla męża.Jeteśmy dobrym małżeństwem z trójką dzieci,jednak gdy mój mąż może spotkać swą byłą partnerke,która mieszka niedaleko to czuje się z tym fatalnie.jestem zaniepokojona tym czy nie wrócą dawne wspomnienia.Zmieniliśmy miejsce zamieszkania.Na przeciwko zamieszkała sąsiadka.jest starsza od mego męża.czesto w kłótniach poruwnywał mnie do niej.Teraz jak ją spotyka czuje sie upokorzona i wybucham złością.co robić

Witam,
opisany przez Panią problem, sugeruje problemy z samooceną a także wyrażaniem negatywnych emocji. Wydaje się, że najkorzystniejszym dla Pani, będzie podjęcie psychoterapii, dzięki czemu będzie Pani mogła zmienić postrzeganie siebie samej.

Pozdrawiam

Warto skorzystać z psychoterapii i przyjrzeć się przyczynom zazdrości i braku zaufania, Mogą wynikać z kryzysu i trudności w relacji lub tez zaburzeń indywidualnych (obniżona samoocena, poczucia wartości, pewności siebie, spełnienia, zaburzenia osobowości itp). Psycholog zdiagnozuje i zaproponuje odpowiednia formę poradzenia sobie z trudnością.