Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zazdrość o partnera u 19-latki

Witam. Jestem Iza mam 19 lat i mam7-miesięcznego synka jestem z moim partnerem już prawie 2 lata. Od ponad 7-miesięcy siedzę w domu. Od dłuższego czasu w moim związku zaczęło się nie układać przez moją chorą zazdrość. Jestem o mojego partnera strasznie zazdrosna pisze sobie z koleżankami spotyka się z nimi nie kiedy ale i tak mówi że mnie nie zdradzi bo on z tego typu chłopaka nie jest.Nie kiedy po prostu wybucham są wtedy u nas straszne awantury sama nie radzę sobie z tym wszystkim.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

Dzień Dobry,
Dlaczego bierze pani 100 % winy na siebie ? tak nie dzieje się nigdy ! Skoro Pani partner pomimo Pani cierpienia spotyka się czy pisze z koleżankami to coś nie działa. Prawdopodobnie empatia u partnera. Jednym z rozwiązań w tej sytuacji jest pójscie przez Panią na psychoterapię. W ten sposób uzyska Pani profesjonalne wsparcie i będzie Pani mogła realniej spojrzeć na swoją/ waszą sytuację. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

0

Warto porozmawiać na spokojnie z partnerem- by z jednej strony, ułatwił Pani zadanie i nie dawał podstaw do zazdrości (szczególnie, jeśli deklaruje zaangażowanie w związek, co oznacza, że Pani uczucia i emocje nie są mu obojętne. Ktoś, kto kocha stara się nie ranić drugiej osoby, o ile leży to w granicach jej możliwości), a z drugiej warto także przemyśleć podstawy tej zazdrości- być może wynika ona z zaniżonej samooceny, poczucia wartości, pewności siebie? Może warto, żeby Pani spotkała się z psychologiem i popracowała nad tym?

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy