Dzień dobry,
Podstawową kwestią jest regularne przyjmowanie leków i nieodstawianie ich bez konsultacji z lekarzem. Trudno w takiej sytuacji określić, czy potrzebuje Pan zmiany dawki/leków jeśli nie bierze Pan ich systematycznie.
Co do hospitalizacji, to oczywiście jest to kwestia do rozważenia ze swoim lekarzem prowadzącym. Proszę również pamiętać - że w KAŻDEJ chwili może Pan sam zgłosić się do szpitala psychiatrycznego.
Witam,
myślę, że najlepiej będzie jeśli o wszystkich swoich problemach i objawach porozmawia Pan z lekarzem prowadzącym a także terapeutą. Opisane objawy korespondują z Pana chorobą i w kontekście jej leczenia najlepiej zostaną zrozumiane.
Pozdrawiam serdecznie
Na pytanie, czy w Pana przypadku hospitalizacja jest wskazana, będzie mógł odpowiedzieć lekarz.psychiatra po rozmowie z Panem. Diagnoza Pana stanu i sytuacji jest potrzebna,by móc zaplanować dalsze kroki leczenia. Myślę, że warto też pomyśleć o psychoterapii (początkiem jest konsultacja u psychologa/ psychoterapeuty), ewentualnie konsultacji u terapeuty uzależnień.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- CHAD, depresja i myśli samobójcze – odpowiada Mgr Tomasz Furgalski
- Brak poprawy po roku leczenia depresji – odpowiada Mgr Małgorzata Bukowska
- Depresja nawracająca z podejrzeniem ChAD oraz myśli samobójcze, brak apetytu i omamy – odpowiada Lek. Grzegorz Jabłoński
- ChaD oraz problemy z pamięcią i koncentracją – odpowiada Mgr Renata Raczyńska
- CHAD a śmierć samobójcza przyjaciela – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- CHAD i zaburzenia osobowości przeplatane z depresją – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Depresja, CHAD i zaburzenia osobowości u 31-latka a konieczność zgłoszenia się do szpitala – odpowiada Mgr Tomasz Furgalski
- Jak odróżnić ChAD od zaburzenia schizoafektywnego? – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Wskazania do szpitalnego leczenia ChAD – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Myśli samobójcze pomimo stosowania Mirtagen – odpowiada Mgr Magdalena Brabec