Chcę aby przybyło mi na wadze

Witam! Mam na imię Beata, jestem 17-latką i ważę niecałe 40 kg oraz mam 160 cm. Jestem bardzo chuda, jednak nie jestem na nic chora, robiłam sobie badania w kierunku nadczynności tarczycy itp. Wszytko wyszło poprawnie. Nigdy nie zdarzały mi się epizody wymiotowanie po posiłku. Cały czas ćwiczę na w-f. Nigdy się nie odchudzałam. Zawsze chciałam przytyć. A oto mój jadłospis: śniadanie: kanapka z szynką oraz kakao drugie śniadanie: 4 kanapki(1 z żółtym serem, 2 z warzywami, 3 z szynką, 4 z nutellą) do tego sok obiad: zupa lub ziemniaczki z mięsem lub rosół podwieczorek: serek ze zbożami, owoce, herbata, płatki z mlekiem kolacja: jajecznica lub naleśniki, a jeśli nie chce mi się szykować tych posiłków robię zwykłą kanapkę z wędlin. Praktycznie co dzień jem to oczywiście w między czasie podjadam słodycze, owoce, piję napoje lub jem nabiał. Proszę bardzo o pomoc. Najgorsze mam ręce i nogi. Bardzo proszę o pomoc. Jeśli można chciałabym się dowiedzieć jeszcze co mam zrobić, żeby moje nogi były zgrabniejsze i biust większy? Pozdrawiam!
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Z tego co napisałaś Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 15,6. Oznacza to, że masz niedowagę. Dzienna racja pokarmowa u dziewcząt w Twoim wieku powinna wynosić około 2500 kcal. Twój jadłospis jest prawidłowy. Powinnaś do niego dodać więcej warzyw, białka pochodzenia zwierzęcego (sery żółte, białe, fermentowane produkty mleczne- jogurt, kefir, maślanka, tłuste ryby i mięso) a także bogate w białko roślinne nasiona roślin strączkowych (soja, fasola, groch, soczewica, cieciorka).
Powinnaś też wykonywać więcej ćwiczeń fizycznych, wzmacniających mięśnie. Zapisz się na siłownie i zapytaj trenera o najodpowiedniejszy zestaw ćwiczeń dla Ciebie.
Zrób sobie również badania lekarskie na ewentualne pasożyty lub choroby układu pokarmowego. Dokładne badania lekarskie powinny ustalić przyczynę niedoboru masy ciała.
Pozdrawiam.