Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chcę schudnąć bez efektu jo-jo - jak to zrobić?

Potrzebuję schudnąć i nie przytyć z powrotem. Wiem, że powinnam jeść 5 posiłków dziennie, potrzebuję pomysłów, przykładów na posiłki wszystkie z wyjątkiem obiadów. Potrzebuję schudnąć 15-20 kilo, mam 158 cm wzrostu. Generalnie nadwagę widać u mnie w postaci brzucha, czuję się z tym bardzo źle. Potrzebuję jakiś porad, jak wytrwać w postanowieniu i jak konkretnie to zrealizować?

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witaj! Przede wszystkim powinnaś przeanalizować swój dotychczasowy sposób żywienia, by wyeliminować błędy żywieniowe oraz zrobić badania krwi (TSH, T3, hormony płciowe), gdyż zaburzenia hormonalne są przyczyną otyłości lub nadwagi. Nie podała Pani w mailu informacji o wieku i ciężko jest coś określić. Do każdego pacjenta dietetyk podchodzi indywidualnie. Zgodnie z zasadami zdrowego żywienia należy jeść 5 posiłków dziennie o małej objętości. Kaloryczność powinna wynosić około 1400-1500 kcal. Jeżeli chodzi o propozycje posiłków, dań to w portalu abcZdrowie.pl jest mnóstwo.

Oto wybrane linki: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-przepisy http://portal.abczdrowie.pl/rybne-kuleczki-z-halibuta http://portal.abczdrowie.pl/warzywna-potrawka-z-lososiem http://portal.abczdrowie.pl/salatka-z-kurczaka-i-kukurydzy

Proszę pamiętaj, że żaden proces odchudzania bez aktywności fizycznej nie skończy się sukcesem. Ćwicz kilka razy w tygodniu przez około godzinę. Ponadto pij zieloną herbatę i pu-erh, które wspomagają proces odchudzania.

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy