Chcę schudnąć z nadwagi po porodzie

Mam na imię Ania mam 30 lat i 105 kg. Świadoma jestem swojej nadwagi ale nie mogę jej zgubić zwłaszcza po porodzie przybyło mi 8 kilo. Co było by najlepszym "lekarstwem " dla mnie by zgubić zbędne kilogramy ?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przede wszystkim proponuję wprowadzić regularną aktywność fizyczną.
Mogą to być codzienne długie spacery, wolny trucht, ćwiczenia realizowane w domu, czy jakakolwiek inna forma sportu. Istotna jest w tym aspekcie przede wszystkim systematyczność.
W kwestii żywienia polecam wprowadzenie modyfikacji w zakresie diety, opartych na zasadach zdrowego odżywiania:
Należy:
1) Spożywać codziennie 5 mniejszych posiłków, zamiast 3 obfitych - to wpłynie na regulację metabolizmu i zmniejszenie uczucia głodu pomiędzy posiłkami, a tym samym zapobiegnie podjadaniu.
2) Wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe, bogate w składniki mineralne i błonnik - pieczywo z pełnego ziarna, mąkę razową, kasze, brązowy ryż, makaron razowy, płatki żytnie i owsiane, otręby
3) jako źródło białka spożywać ryby, mleko i produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu, a unikać kalorycznych serów żółtych, tłustych deserów mlecznych itp.
4) Unikać dań typu fast food oferowanych w barach szybkiej obsługi
5) Nie spożywać słodyczy i słonych,kalorycznych przekąsek, a zastąpić je warzywami i owocami, najlepiej w świeżej postaci
6) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze i w wodzie oraz pieczenie w folii, a unikać smażenia (zwłaszcza na głębokim tłuszczu)

Aniu, najlepszym sposobem będzie udanie się do dobrego dietetyka w Twojej okolicy, który Cię zważy (wykona analizę składu ciała, umożliwiającą poznanie zawartości tkanki tłuszczowej, wody i innych składników Twojego ciała) i przeprowadzi wywiad oraz na tej podstawie dobierze Ci odpowiedni rodzaj diety spośród wielu dostępnych.
Zachęcam do tego z dwóch powodów:
1. Twoje zdrowie.
2. Dobre samopoczucie i wygląd.
Oprócz specjalisty - dietetyka możesz też poszukać Diet Coach'a. Ja od kilku lat w pracy z moimi klientami posługuję się tą metodą z doskonałymi rezultatami (Certyfikacja w Instytucie Psychoimmunologii Warszawa).
Jeśli nie jest to możliwe, polecam książkę Uli Mijakoskiej "Diet Coaching", która pomoże Co zostać swoim własnym trenerem odżywiania!
Więcej informacji znajdziesz tu:
http://portal.abczdrowie.pl/diet-coaching-dla-odchudzajacych-sie
Trzymam kciuki!

Najlepiej zastosować zbilansowaną dietę połączoną z wysiłkiem fizycznym, na początek delikatnym; 3 dni w tygodniu. Chyba, że już ćwiczysz i masz jakiś plan treningowy? Jeżeli tak, to trzeba dobrać odpowiednie żywienie uwzględniając dni treningowe.