Chęć bycia w centrum zainteresowania

mam 20 lat i mam wrazenie ze cos ze mna jest nie tak.Od 16 r.ż. zaóważyłam że chce być cały czas w centrum uwagi. Byle nie rodziny.innych obcych. wymyslam rozne objawy zeby np. pojechac do szpital. Boje sie ze to jakas choroba psychiczna. Nie chce isc ani do psychiatry ani psychologa staram sie to kontrolowac ale boje sie o sw przyszłość.teraz jestem w ciazy i bardzo sie boje . ukrywam to wszystko przed moim narzeczonym. czesto mam wrazenie ze nie chce mi sie zyc . pomożcie.

Witam serdecznie.
Pani problem może mieć bardzo różne przyczyny, możliwe, że jako dziecko nie dostawała pani zbyt wiele uwagi lub jakiś inny członek rodziny otrzymywał jej znacznie więcej, wskutek czego wypracowała sobie pani mechanizm jej pozyskiwania. Najważniejsze jest jednak, że zdaje sobie pani sprawę ze swoich trudności. Domyślam się, że jest to dla pani z pewnością bardzo uciążliwe, ale zapewniam, że nie jest to żaden powód do wstydu. Ze swojej strony zachęcam do udania się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże pani dojść do źródła problemu i je przepracować, co prawdopodobnie znacznie zmniejszy lub zupełnie wyeliminuje potrzebę nadmiernej uwagi ze strony otoczenia.
W tym celu można się zapisać na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty w poradni zdrowia psychicznego, gdzie będzie mogła pani uzyskać bezpłatną pomoc lub też, w przypadku gdy w poradni jest długi czas oczekiwania, na wizytę prywatną. Jeżeli nie ma pani możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej w swojej miejscowości, można także skorzystać z konsultacji psychologicznej online, na przykład za pomocą komunikatora skype. Obecnie wielu specjalistów prowadzi także tego typu konsultacje oraz terapię.
Najważniejsze jest jednak, aby się pani przełamała i zapisała na pierwszą wizytę, bo dzięki terapii psychologicznej jest duże prawdopodobieństwo, że pozbędzie się pani swojego problemu.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, obawiam się, że nie ma możliwości udzielenia pani odpowiedzi bez pełnej diagnozy. Zachęcam przede wszystkim do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który postawi diagnozę oraz zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.