Witam serdecznie.
Pani problem może mieć bardzo różne przyczyny, możliwe, że jako dziecko nie dostawała pani zbyt wiele uwagi lub jakiś inny członek rodziny otrzymywał jej znacznie więcej, wskutek czego wypracowała sobie pani mechanizm jej pozyskiwania. Najważniejsze jest jednak, że zdaje sobie pani sprawę ze swoich trudności. Domyślam się, że jest to dla pani z pewnością bardzo uciążliwe, ale zapewniam, że nie jest to żaden powód do wstydu. Ze swojej strony zachęcam do udania się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże pani dojść do źródła problemu i je przepracować, co prawdopodobnie znacznie zmniejszy lub zupełnie wyeliminuje potrzebę nadmiernej uwagi ze strony otoczenia.
W tym celu można się zapisać na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty w poradni zdrowia psychicznego, gdzie będzie mogła pani uzyskać bezpłatną pomoc lub też, w przypadku gdy w poradni jest długi czas oczekiwania, na wizytę prywatną. Jeżeli nie ma pani możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej w swojej miejscowości, można także skorzystać z konsultacji psychologicznej online, na przykład za pomocą komunikatora skype. Obecnie wielu specjalistów prowadzi także tego typu konsultacje oraz terapię.
Najważniejsze jest jednak, aby się pani przełamała i zapisała na pierwszą wizytę, bo dzięki terapii psychologicznej jest duże prawdopodobieństwo, że pozbędzie się pani swojego problemu.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, obawiam się, że nie ma możliwości udzielenia pani odpowiedzi bez pełnej diagnozy. Zachęcam przede wszystkim do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który postawi diagnozę oraz zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Depresja w trakcie rozwodu – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Próba samobójcza u męża – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Gdzie można uzyskać bezpłatną pomoc psychologiczną? – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Przerwy w biciu serca a prawidłowy wynik EKG – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Utrata chęci do życia a wyrzuty sumienia – odpowiada Jadwiga Broniś
- Napady agresji, strach przed ciemnością i histeria – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Jak poradzić sobie z brakiem chęci do życia? – odpowiada Dr Paulina Marczyńska
- Brak pomysłu na życie i nieustający stres – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami przez 15-latkę – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Chęć ratowania rodziny poprzez terapię rodzinną – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
artykuły
Poradnia psychologiczna dziecięca i dla dorosłych - kiedy się udać?
Poradnia psychologiczna jest placówką, z pomocy i
Psycholog - kim jest i czym się zajmuje?
Psycholog to osoba posiadająca odpowiednie wykszta
Skierowanie do psychologa? A w jakim celu?
By otrzymać pomoc psychologiczną w ramach ubezpiec