Chęć wymiotów przy dużym wysiłku fizycznym

Witam! mam 21 lat i ważę 78kg przy wzroście 178cm. Trenuje sporty walki ok półtorej roku, od paru miesięcy przy dużym wysiłku fizycznym chce mi się wymiotowac najczęściej gdy wypije dużo wody podczas treningu ale po paru głębokich oddechach jest wszystko w porządku. Jem zdrowo i systematycznie min 3h przed treningiem. Pare lat temu często zdarzało mi się wymiotowac z rano po kawie i popierosie. Co robic? Prosze o pomoc, pozdrowiam :)
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn
54 poziom zaufania

witam,
konieczny jest caly wywiad zywieniowy i cala analiza przypadku, jeden objaw wyrwany z kontekstu o niczym nie swiadczy, tak jak sformułowanie "jem zdrowo"
Zapraszam Pania do konsultacji:
ulewicznatalia@gmail.com

0

Witam,

Jeśli chodzi o chęć wymiotowania to jego przyczyną może być:

1. Zbyt duża ilość wody podczas treningu - można Pan nawodnić się przed treningiem, w trakcie stosować izotoniki w małej ilości pijąc i oczywiście po treningu.

2. Nieprawidłowo Pan oddycha podczas wysiłku, a po uregulowaniu oddechu jak sam Pan zaobserwował chęć wymiotów ustępuje.

Proszę sprawdzić czy modyfikacja tych dwóch czynników coś zmieni, jeśli nie proponuję skontaktować się z lekarzem, żeby wykluczyć inne powody.

Zapraszam także na stronę www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skąd te wymioty po wysiłku fizycznym?

Od kilku dni mam problem , po najmniejszym wysiłku fizycznym , pochylaniu jest mi nie dobrze i naciąga mnie na wymioty. Budzę się w nocy z bólem w klatce piersiowej, wysoko przy ramionach pomaga podniesienie rąk w górę , gdy odbije mi się "powietrzem" Wszystko wraca do normy . W dzień pracuje normalnie. Dodam że ostatnio żyje w ogromnym stresie , choroba taty, nowa praca. Wyniki morfologi ok Cukier ok Prześwietlenie klatki bez zmian ogniskowych, budowa serca nie powiększona. Pomocy.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana symptomy są jak najbardziej odpowiedzią Pana organizmu na stres, o którym Pan wspomniał i który to pojawił się w Pana życiu.

Jak poradzić sobie ze stresem?
Praktycznym podejściem jest zmiana, czyli zaktualizowanie własnej sytuacji.
Istotne jest, żeby miał Pan przekonanie, że wielu sytuacji i wydarzeń życiowych nie jest w stanie przewidzieć, a tym samym ich uniknąć.
Jest rzeczą naturalną, że człowiek unika sytuacji trudnych, doprowadzających do stresu.
Stara się nie dopuszczać do ich powstania, a jeśli już powstały, to próbuje wycofać się i uciec przed światem.

Zachęcam Pana do zadbania o siebie, czyli o podzieleniu się swoim niepokojem, uczuciem lęku i przeżywaniem z osobą bliską, która wysłuchałaby Pana, była obecna i nie oceniała.

Bo mówienie o swoich uczuciach redukuje stres.
Nie ma nic gorszego dla zdrowia psychicznego i umysłu, jak brak rozmowy o swoim przeżywaniu z najbliższymi, czy psychologiem, terapeutą.

Podsumowując, zachęcam Pana do kontaktu i rozmowy z psychologiem-
w ramach NFZ-tu lub prywatnie.
Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem tylko radosnej codzienności,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

0

Dzień dobry. Jeżeli wyniki nie wskazują na przyczyny medyczne powstałych objawów, kolejnym krokiem powinna być diagnostyka psychologiczna. Wspomina Pan o nasilonym stresie, więc sam Pan podejrzewa gdzie może tkwić przyczyna. Często, narażeni na przerastające nasze możliwości poradzenia sobie stresory, możemy mieć symptomy somatyczne mające swe podłoże właśnie w sferze emocjonalnej. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Jest wiele skutecznych technik terapeutycznych pozwalających na podniesienie odporności na stres. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Bolesność w klatce piersiowej po dużym wysiłku fizycznym

mam na imnie piotr pare lat temu przy pracy zepsuł mi sie sprzent do rozładunku wienc rozładowałem 30 ton rencznie worki po 50 kg po pracy wieczorem gdy juz połozyłem sie dostałem silnego bulu w klatce piersiowej tuz nad mostkiem bul rozchodzil sie po ramionach pod łopadki niemogłem sie ruszyc ani swowodnie nabrac powietrza tak mnie trzymało od piatku do poniedziałku od tamtego momentu sie to juz nie zdazało do teraz bul zaczyna sie pojawiac dosc systematycznie bez jakiego kolwiek wisiłku
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania

Konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki, gdyż ból w klatce piersiowej jest zawsze objawem niepokojącym. Może to mieć związek zarówno z sercem, jak i z przeciążeniem układu kostno-mięśniowego. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty