Chęć wymiotów przy dużym wysiłku fizycznym

Witam! mam 21 lat i ważę 78kg przy wzroście 178cm. Trenuje sporty walki ok półtorej roku, od paru miesięcy przy dużym wysiłku fizycznym chce mi się wymiotowac najczęściej gdy wypije dużo wody podczas treningu ale po paru głębokich oddechach jest wszystko w porządku. Jem zdrowo i systematycznie min 3h przed treningiem. Pare lat temu często zdarzało mi się wymiotowac z rano po kawie i popierosie. Co robic? Prosze o pomoc, pozdrowiam :)

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

witam,
konieczny jest caly wywiad zywieniowy i cala analiza przypadku, jeden objaw wyrwany z kontekstu o niczym nie swiadczy, tak jak sformułowanie "jem zdrowo"
Zapraszam Pania do konsultacji:
ulewicznatalia@gmail.com

Witam,

Jeśli chodzi o chęć wymiotowania to jego przyczyną może być:

1. Zbyt duża ilość wody podczas treningu - można Pan nawodnić się przed treningiem, w trakcie stosować izotoniki w małej ilości pijąc i oczywiście po treningu.

2. Nieprawidłowo Pan oddycha podczas wysiłku, a po uregulowaniu oddechu jak sam Pan zaobserwował chęć wymiotów ustępuje.

Proszę sprawdzić czy modyfikacja tych dwóch czynników coś zmieni, jeśli nie proponuję skontaktować się z lekarzem, żeby wykluczyć inne powody.

Zapraszam także na stronę www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann