Ciągłe myślenie i rozmawianie o pracy

Witam, chłopak z którym się spotykam pracuje codziennie po 8 h, bierze często nadgodziny w soboty. Gdy wraca jest zmęczony, ale nadal myśli o pracy i doucza się. Ostatnio awansował. Cenię to, ale często nie ma dla mnie czasu, podczas naszych spotkań mówi o pracy i bywa nieobecny, gdy pytam o czym myśli, mówi, że o tym co będzie jutro w pracy. Mówi, że cieszy się gdy ma wolne i może odpocząć, jednak mimo to gdy ma wolne myśli o pracy. Czy to jest normalne zachowanie?

Witam,
myślę,że zaistniała rozbieżność między państwa oczekiwaniami wobec siebie nawzajem oraz wobec związku w którym państwo jesteście. Pani chłopak stara się utrzymać "rodzinę", a pani jest chyba jeszcze na etapie romantycznym związku. To, że chłopak się angazuje w pracę, to dobrze,powstaje jednak pytanie czy pani jest w stanie pogodzić się z tym, że nie jest pani jedyną miłością swojego chłopaka (druga to praca).
Proponuję spróbować otwarcie porozmawiać z nim o swoich oczekiwaniach.
Pozdrawiam

Witam Panią serdecznie. Nie wiem nic o wieku Pani chłopaka, ani o rodzaju wykonywanej pracy. Od razu jednak skojarzyły mi się takie słowa usłyszane kiedyś podczas szkolenia z psychoterapii, że tym co kobieta podziwia w mężczyźnie są: wiedza, władza i pieniądze. Myślę więc, że Pani partner rozwija się, chcę podnosić kwalifikacje i prawdopodobnie lepiej zarabiać. Jeżeli robi to dla Was jest to cenne. Natomiast rozumiem też, że Pani w tej sytuacji czuje się pominięta. Należałoby szczerze rozmawiać, powiedzieć mu, że Pani go ceni, jest z niego dumna, ale też chciałaby spędzać z nim więcej czasu, Pani również potrzebuje uwagi i zaangażowania. Sądzę, że taka rozmowa powinna przynieść rezultaty, jeżeli nie skupi się Pani na pretensjach, ale powie mu również jak bardzo jest dla Pani cenny. Trzymam kciuki. Małgorzata Danielewicz

Cóż, wygląda na to, że jest Was troje w tym związku, a trójkąt to mało stabilna konstrukcja.
Zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem- o uczuciach, o oczekiwaniach. Być może w którymś momencie warto będzie ustalić konkretne granice dotyczące pracy i czasu wolnego- kiedy (nie)rozmawiamy o pracy, kiedy wyłączamy telefony itp. Pozdrawiam, Justyna Owczarek- Skoneczna

Dzień dobry. Z Pani opisu wynika, że partner jest mocno zaangazowany w pracę i to z jednej strony bardzo dobrze. Rozumie jednak, że Pani często czuje się na drugim miejscu i to Pani nie odpowiada. Podstawą w tej sytuacji jest otwarta komunikacja. Zachęcam Panią do szczerej rozmowy z partnerem, proszę mu opowiedziec o swoich obawach, o tym co Pani czuje kiedy chłopak poświeca się pracy, o obawach na temat przyszłości, o obawach o jego zdrowie. Prosze mu również otwarcie powiedziec o Pani oczekiwaniach, o tym, że chciałaby Pani więcej uwagi. Pozdrawiam.