Ciągłe objadanie się i ChAD

Mój chłopak objada się z nerwów. Nie może znaleźć pracy i to go dołuje, chodzi podminowany, ciągle ma ochotę na jedzenie. Budzi się rano i je obfite śniadanie, zaraz chce obiadu, po obiedzie od razu pochłania kanapki, później budyń, później znów kanapki, jakieś owoce, po prostu w kółko je. Zastanawiamy się wspólnie, jak temu zaradzić. Dodam, że choruje na ChAD, więc ogólnie jest nerwową osobą (leczy się). Czy można mu jakoś pomóc? Sporo przytył ostatnimi czasy, nie zna umiaru.

Witam
Pani chłopak " zajada stres". Jedzenie pozwala mu uwolnić się od napięcia. Z tego co Pani pisze wynika, że oboje martwicie się tą sytuacją. Napięcie można rozładowywać w bardziej zdrowy sposób np. przez różne formy aktywności ( dobrze jeśli przynajmniej na początku realizowane są w oddaleniu od lodówki). Warto więc zastanowić się co mogłoby być dla Pani chłopaka przyjemne lub przynajmniej" do przyjęcia" ( spacery, marszobiegi, bieganie, narty biegowe, urządzenia do treningów ( są w parkach), majsterkowanie, porządkowanie, fotografowanie ......
Pan może mu w tym pomóc motywując do działania, towarzysząc ( na ile to możliwe).
Warto poprzedniego dnia zrobić plan zajęć.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Warto, żeby pracował nad tym ze swoim terapeutą (bo jeśli leczy się z związku z CHAD, to nieodłączna częścią takiego leczenia jest psychoterapia) i z nim poszukiwał przyczyn kompulsywnego objadania się, mającego zagłuszyć lęk, podkopaną samoocenę, trudne emocje, z którymi chłopak sobie nie radzi.

Pani moze byc tylko dla niego zyczliwa, nikt nikomu nie moze pomoc, jesli zainteresowany sie za to nie zabierze sam.pomoc moze mu tylko on sam, jak poszuka terapeuty i zacznie terapie..powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza