Cierpię na zaburzenia snu

Witam. Cierpię na zaburzenia snu. Budzę się wielokrotnie w nocy, nie mogę usnąć, budzę się za wcześnie i jestem senny i zmęczony. Zacząłem przyjmować na noc leki żony, xxxx (neuroloptyk), bez zalecenia lekarza. Dodam, że nie choruję umysłowo. Czy ten lek w takiej jednorazowej dawce może być szkodliwy? Śpię po nim dłużej i głębiej, tak że jest dobrze.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Stosowany przez Pana preparat nie jest zarejestrowany do leczenia zaburzeń snu. Stosowanie go - w szczególności na własną rękę, bez zaleceń lekarskich należy traktować jako eksperyment medyczny. Neuroleptyki są zarejestrowane przede wszystkim do leczenia zaburzeń psychotycznych i mają liczne działania uboczne. Jednym z nich jest nadmierna senność, dlatego preparat pomaga Panu zasnąć. Jednak jest to tylko jeden z możliwych efektów ubocznych. Część z nich ujawnia się po okresie dłuższego stosowania (jak np. zaburzenia pozapiramidowe, parkinsonizm polekowy, niekorzystny wpływ na układ krążenia).

Preparat ma liczne przeciwwskazania do stosowania. Decyzja o wydaniu każdej recepty powinna być poprzedzona badaniem lekarskim. Proszę odstawić lek i jak najszybciej zapisać się do lekarza psychiatry, który przede wszystkim zdiagnozuje przyczynę bezsenności i dobierze odpowiedni do przyczyny preparat. Może Pan również skorzystać z konsultacji w Poradni Zaburzeń Snu.

Z pozdrowieniami