Co mam zrobić z uzależnieniem męża od alkoholu?

Witam borykam się z pewnym problem. Obecnie jestem w 8 msc ciąży mój parter nadużywa alkoholu. Nie potrafię poradzić sobie z tym problem . Ponieważ zaczyna coraz częściej nadużywać alkoholu mimo złożonych mi obietnic o leczeniu o założeniu wszywki . Mimo stawianego mu ultimatum on mimo wszystko wraca do nałogu . Staram się mu pomóc ma we mnie wsparcie i zrozumienie 100 procent . Ale czuje że przerasta mnie to wszystko . Wiem na czym polega alkoholizm i jakie skutki niesie na przyszłość ponieważ sama wychowałam się w rodzinie patologicznej naduzywajacej alkoholu . Nie potrafię zakończyć tego co jest między nami , ponieważ bardzo go Kocham i chce dla niego jak najlepiej, tym bardziej że urodzi nam się syn , i wierzę w lepsze dni . Tylko na ile ta wiara jest silna . Skoro już czuje efekty jego zachowania na sobie . Proszę o pomoc jakie kroki powinnam podjąć . Czy powinnam się rozstać czy jednak dac szansę. Chociaż brak mi wiary że to się zmieni bo jego słowa kończą się na obietnicach bez pokrycia . Dziękuję

Witam
Bardzo współczuję trudnej sytuacji. Wychowała się Pani w rodzinie patologicznej, zna problemy, ale nie potrafi zadbać o swoje i dziecka bezpieczeństwo emocjonalne, bo coś Panią ciągnie, by ratować partnera. Warto w tej sytuacji skorzystać ze wsparcia psychiatry i psychoterapii dla siebie, aby nabrać siły.
Może "twarda miłość" otrzeźwi Pani partnera, a może nie. Jednak ma Pani teraz szansę stworzyć dobre, spokojne i bezpieczne życie dla swego synka.
Powodzenia!