Agresja u mężczyzny po alkoholu

Witam. Mam pytanie co mam zrobić gdyż kiedy mój mąż wypije dostaje tak jak by agresji chce się bić rozbija wszystko. Co mam w takim przypadku zrobić gdyż kiedy mówię żeby nie pił się bardzo złości

Witam,

opisana przez Panią sytuacja wskazuje, że mąż ma problem z nadużywaniem alkoholu. Nikt poza nim samym nie może sobie pomóc w tej sytuacji. Pani natomiast, po pierwsze musi pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Ponadtp może Pani pomóc sobie i udać się na terapię dla rodzin osób uzależnionych albo do grupy wsparcia przy ruchu AA. Będzie Pani łatwiej znosić tą sytuację a być może z czasem również ją zmienić.

Życzę dużo wytrwałości!

Witam
Nie może Pani zrobić nic za męża, tak jak mąż nie jest w stanie załatwić za Panią np. potrzeb fizjologicznych. To on ma problem z alkoholem.
Pani może tylko zastanowić się jak długo jest Pani w stanie to znosić.
Ilość wypijanego alkoholu będzie wzrastać, a wraz z nią agresja męża
– prawdopodobnie wkrótce dojdzie do przemocy.
Ten scenariusz widziała Pani zapewne wiele razy.
Jeżeli dojdzie Pani do wniosku, że nie chce Pani tego doświadczać,
proszę postawić mężowi ultimatum. Jednak próby zmuszenia męża
do zaprzestania picia nic nie pomogą. Alkoholizm jest chorobą, a mąż
z całą pewnością nie posiada predyspozycji do jej wyleczenia.
Konieczna jest terapia. Jednak decyzja i działanie muszą być powzięte przez męża, z jego własnej woli.
Pozdrawiam serdecznie