Co mogą znaczyć moje objawy po zapaleniu marihuany?

Witam. 5 dni temu zapaliłem marihuanę. Paliłem w sumie 6 razy w życiu. Po tym razie miałem straszne leki,myślałem ze umrę. Następnego dnia wstałem i czułem się mocno odrealniony,i tak przez 2 następne dni byłem odrealniony i miałem stany lekowe. Teraz zauważyłem ze chyba jest lepiej natomiast dalej troche obserwuje świat zza szyby, mam problemy z koncentracja i pamiecia. Mam w rodzinie jeden przypadek alzheimera (babcia konkretnie) czy jest możliwe ze w wieku 19 lat uruchomiłem jakiś mechanizm rozwijający chorobę czy są to standardowe objawy które niedługo przejdą?

Gdyby objawy utrzymywały się, nasilały lub też pojawiły się inne niepokojące objawy- warto skorzystać z pomocy lekarza psychiatry i/lub psychologa, psychoterapeuty. Substancje psychoaktywne, w tym narkotyki mogą (jednak nie muszą) przyczyniać się lub aktywować procesy chorobowe (np psychozę). Dlatego warto obserwować siebie i w razie potrzeby zgłosić się do odpowiedniego specjalisty.