Co mogę zmienić w diecie by zrzucić upragnione 6 kg?

Proszę o poradę. Mam 34 lata i choruje na Hashimoto. Mam 167 cm wzrostu i obecnie ważę 74 kg. Kilka mcy temu wyniki pokazały mi bardzo wysoki cholesterol. Przeszłam na dietę, tzn. Nie jem smażonych produktów i takich które szkodzą tzn. Majonez, nie slodze herbaty, jedynie kawę jedna łyżeczka nie jadam prawie wcale słodyczy (od czasu do czasu cukierka), robię sobie sałatki a do nich dodaje łyżeczkę oleju lnianego. W dwa mce zrzucilam jako skutek uboczny diety 8 kg. I na tym koniec. Trzymam dietę nadal, nie jadam po 18.00ale od listopada waga stoi w miejscu . Ani drgnie. Co mogę zmienić w diecie by zrzucić upragnione 6 kg? Ćwiczę tylko 3 razy w tygodniu na rowerku stacjonarnym

Witam serdecznie,
aby stwierdzić co powinna Pani zmienić w diecie musiałabym znać jej dokładny rozkład. Opisuje Pani jadłospis bardzo pobieżnie.
Z drugiej strony zatrzymanie wagi zdarza się często. W takim wypadku należy zmniejszyć nieco ilość węglowodanów i zwiększyć aktywnosć fizyczną. Jest to sprawa bardzo indywidualna dlatego też nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie konkretnie.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk