Co mogę zrobić, aby schudnąć 3 kg?

Witam. Mam 23 lata, 167 cm i ważę około 55 kg. Chciałabym zrzucić jeszcze 3 kg, ale od dłuższego czasu waga stoi w miejscu. Ze względu na pracę jadam raz dziennie, może dwa. Jest to np. kanapka czy jakieś gotowe danie ( zupka chińska, puree ziemniaczane) dodatkowo pije wodę i gorzką herbate. Niekiedy pojadą kilka ciastek albo chipsów. Co mogę zrobić żeby schudnąć, jaki jadłospis zastosować? Dodam tylko, że schudłam już około 17 kg.

Lek. Wojciech Zygmunt

Prawdopodobnie osiągnęła pani odpowiednią dla pani masę ciała. Aktualnie pani BMI wynosi 19,7. Jeżeli schudnie pani kolejne 3 kg, będzie wynosiło 18,64, czyli na granicy odpowiedniej wagi i niedożywienia. Nie polecam tego, ze względu na możliwość rozwoju zaburzeń hormonalnych. Nadmierne kilogramy początkowo łatwo zrzucić, dopiero kiedy masa ciała się stabilizuje, z kolejnymi może być problem. Zrzuciła już pani 17 kg i zeszła z BMI poniżej 20. Proszę uważać, by nie przesadzić. Pozdrawiam i życzę zdrowia.