Co mogłam mieć w pępku?

Witam. Wczoraj po kąpieli zauważyłam, że mam coś w pępku. Zaczęłam tam grzebać i wyjęłam coś czarno-białego. Czarna część na wierzchu była twarda i trochę jakby przyschnięta, pod spodem coś białego, trochę bardziej miękkiego. Czy to był brud, jakiś kawałek pępowiny utrzymujący się tyle lat czy coś innego? Czy mam się czym martwić? Niby nic mnie nie boli, ale wydaje mi się, że pępek zmienił trochę swój rozmiar i lekko wygląd

No na pewno nie była to pępowina, która została odcięta w czasie porodu. Teraz raczej trzeba się zastanowić nad metaforycznym odcięciem pępowiny od rodziny i rozpoczęcia życia na własny rachunek. Tak sądzę po podanym wieku. Obowiązki związane z dorosłością najczęściej powodują, że nie myśli się o podobnych problemach. Pomimo tego należy oczywiście bardzo dbać o higienę pępka, a prawdopodobnie podobne historie już się pani nie przytrafią. Pozdrawiam.