Co mogło się stać z moimi zębami?

Dzień dobry, Mój problem z zębami zaczął się od kwietnia tego roku. Zaczęło się od delikatnego odprysniecia z tyłu prawej jedynki. Po konaultacji z lekadzem uslyszałam że to drobny odprysk i jest to jak najbardziej normalne w związku z czym nie warto się tym przejmować i nie ma.nawet sensu uzupełniać tego odprysku. Za mniej więcej miesiąc zaczęłam odczuwać bóle przednich zębów a na dwóch jedynkach z tyłu pojawiły się poziome pęknięcia do tego pojawiło się również uczucie jakby przeskakiwania przednich zębów w związku z tendencją do zagryzania zębów została zrobiona szyna relaksacyjna. Dzisiaj mija miesiąc od czasu jej noszenia a nadal czuję przednie zęby do tego po czyszczeniu zębów w czerwcu nadal odczuwam opuchlizne przy lewej jedynce, przy lekkim nacisku dziąsła dzisiaj pojawił się lekko żółty płyn. Do tego okropne uczucie ciśnienia w przednich zębach, które pojawia się po zjedzeniu pierwszego posiłku. Miałam robione zdjęcie panoramiczne oraz badanie pod mikroskopem z którego wynika że wszystko jest w porządku w związku z czym skierowano mnie do ortodonty gdzie faktycznie stwierdzono że jest wada zgryzu. Do tego dodam że morfologia, badanie hormonów i badania psychologiczne są w porządku. Proszę o jakaś podpowiedź co się może dziać.

Lecz wadę zgryzu, Ty po prostu w przebiegu tej wady i Bruksizmu miażdżysz sobie te jedynki. Szyna relaksacyjna i aparat korekcyjny są na lata a nie na miesiąc.