Co może być przyczyną przewlekłego zapalenia gardła?

Co może być przyczyną przewlekłego zapalenia gardła? Od ponad miesiąca dolega mi zapalenie gardła. Innych objawów, takich jak katar, kaszel właściwie brak lub są słabo wyrażone. Najgorsze samopoczucie występuje rano (suchość i zaczerwienienie gardła z uwidocznionymi grudkami chłonnymi, powiększonymi migdałkami i zatkany nos, zaczerwienienie i świąd oczu). 3 tygodnie temu lekarz rodzinny stwierdził pojedyncze zmiany w badaniu oskrzeli i zapisał azytromycynę 500 przez 3 dni. Leczenie przyniosło poprawę, jednak po dziesięciu dniach od jego zakończenia objawy wróciły. Trzy dni temu udałem się ponownie do lekarza, który stwierdził rozpulchnione gardło i utrzymujące się zmiany w oskrzelach. Zalecił ponownie azytromycynę 500 przez 6 dni i w postaci zawiesiny (z zaleceniem płukania gardła tą zawiesiną przed jej połknięciem) oraz Flavamed. Dokscyklina została wykluczona z powodu złej reakcji na nią w przeszłości, podobnie jak klindamycyna. Amoksycylinę pominięto, ponieważ nigdy u mnie nie skutkowała. Aktualnie doświadczam zaostrzenia objawów, występuje suchość jamy ustnej, powiększone migdałki i ból w okolicy węzłów chłonnych szyjnych po lewej stronie. Badania: konsultacja pulmonologiczna rok temu: spirometria w normie, podejrzenie alergicznego nieżytu nosa konsultacja alergologiczna rok temu: brak alergii (na podstawie wywiadu), możliwy refluks (Po zastosowaniu pantoprazolu w niskiej dawce suchość w jamie ustnej i nasilenie objawów). testy alergiczne z krwi kilka miesięcy temu (profil wziewny) ujemne, IgE całkowite w normie konsultacja laryngologiczna i TK zatok kilka miesięcy temu: nieznaczne skrzywienie przedniego odcinka przegrody prawostronnie, niewielka torbiel zatoki szczękowej po prawej stronie. Wnioski specjalisty: podrażnienie gardła w związku ze skrzywieniem przegrody lub/i naczynioruchowy nieżyt nosa. Zalecenia: steryd donosowy. wymaz z gardła i nosa w styczniu: flora fizjologiczna. Choroby: nieznaczna niedoczynność tarczycy (wyrównana) łojotokowe zapalenie skóry głowy nawracające infekcje dróg oddechowych (w styczniu budujący się ropień przedsionka nosa z równoległą infekcją: Mupirox do nosa, doustnie najpierw amoksycylina, później azytromycyna 3 dni.) nieprawidłowy wynik badania cukru kilka miesięcy temu podczas infekcji bakteryjnej (170 2h po posiłku, 140 po 3h, hipoglikemia po 4 h) nerwica lękowa Przyjmowane leki: alprazolam 2,5 mg, escitalopram 10 mg, lewotyroksyna 25, witamina D 4000, feksofenadyna 120, steryd donosowy Fanipos, tabletki z porostem islandzkim.

Jeżeli chcesz wrócić do zdrowia to wyrzuć te wszystkie leki zaraz do kosza i przestań chodzić po lekarzach bo Cie zaleczą na śmierć. za 3 dni wyzdrowiejesz.